کد خبر: 20438 A

رییس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر در کفت و گو با ایلنا:

هچنان بارش باران در این شهر‌ها بویژه درنوشهر و چالوس ادامه دارد و جهت کاهش خسارت‌ها در این شهر‌ها تیم‌های عملیاتی در حالت آماده باش هستند و علاوه امدادرسانی در بین ساکنان، وسایل زیستی و مواد غذایی توزیع می‌کنند.

ایلنا: رییس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر: سرعت عمل نیروهای امدادی در حدثه سیل و آبگرفتگی اخیر شهرهای شمالی کشور موجب شد تا یک مادر و یک کودک که در خانه حبس شده بودند و در حال غرق شدن بودند از مرگ نجات پیدا کردند.

محمود مظفر در گفت‌گو با خبرنگار ایلنا در رابطه با آخرین وضعیت زلزله زدگان با توجه به شرابط جوی و بارش باران و برف اخیر گفت: هنوز ساکنین ۵ روستا با جمعیتی بیش از ۳۰۰ نفر صاحب خانه و کانکس نیستند لذا تا آماده شدن خانه‌ها و تامین کانکس، نیزوهای امدادی در بین این افراد چادرهای مقاوم وعایق و وسایل گرمایشی از قبیل والور توزیع کرده‌اند.

وی ادامه داد: خوشبختانه اقدامات اداره برق آذربایجان جهت کابل کشی و برق رسانی به زلزله زدگان برای استفاده از وسایل گرمایش مناسب شده است و امیدواریم با ادامهٔ این روند آسیبدیدگان در فصل سرما بتوانند از وسایل گرمایشی استفاده کنند.

رییس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر در رابطه با آخرین وضعیت سیل و آبگرفتگی شهرهای شمالی کشور تصریح کرد: هچنان بارش باران در این شهر‌ها بویژه درنوشهر و چالوس ادامه دارد و جهت کاهش خسارت‌ها در این شهر‌ها تیم‌های عملیاتی در حالت آماده باش هستند و علاوه امدادرسانی در بین ساکنان، وسایل زیستی و مواد غذایی توزیع می‌کنند.

وی ادامه داد: سرعت عمل نیروهای امدادی در حدثه سیل و آبگرفتگی اخیر شهرهای شمالی کشور موجب شد تا یک مادر و یک کودک که در خانه حبس شده بودند و در حال غرق شدن بودند از مرگ نجات پیدا کردند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر