کد خبر: 20320 A

معاون امور بین الملل و حقوق بشردوستانه هلال احمر:

اهمیت ظرفیت سازی در پشتیبانی زمانی مشخص می‌شود که هرچه بیش‌تز در این زمینه پیشزفت کنیم بهتر در عملیات نجات و امدادی می‌توانیم وارد عمل شویم.

ایلنا: معاون امور بین الملل و حقوق بشردوستانه هلال احمر گفت: ما می‌توانیم با تبادل تجارب در بین نیروهای امدادی صلیب سرخ و هلال احمر و غنی سازی مهارت‌های امدادی، سطح خدمات رسانی خود را ارتقا دهیم و در مقابله با حوادث موفق عمل کنیم.

به گزارش خبرنگار ایلنا، محمد شهاب الدین محمدی عراقی در افتتاحیه دوره آموزشی پشتیبانی نیروهای امدادی هلال احمر و صلیب سرخ گفت: به دنبال موفقیت در اولین دوره آموزشی میدانی و آر. دی. آر. تی و همکاری بین‌المللی جمعیت هلال احمر و فدراسیون صلیب سرخ این دوره آموزشی را افتتاح می‌کنیم و جمعیت هلال احمر کسب و تبادل تجارب را هدف اصلی در این برگزاری را در نظز گرفته است.

معاون امور بین الملل و حقوق بشردوستانه هلال احمر در رابطه با مواجهه این سازمان با حوادث و سوانح تصریح کرد: ما می‌توانیم با تبادل تجارب در بین نیروهای امدادی صلیب سرخ و هلال احمر و غنی سازی مهارت‌های امدادی، سطح خدمات رسانی خود را ارتقا دهیم و در مقابله با حوادث موفق عمل کنیم.

وی ضمن اشاره به عملکرد نیروهای امدادی در زلزله آذربایجان افزود: اهمیت ظرفیت سازی در پشتیبانی زمانی مشخص می‌شود که هرچه بیشتر در این زمینه پیشزفت کنیم بهتر در عملیات نجات و امدادی می‌توانیم وارد عمل شویم.

محمدی عراقی ادامه داد: تمام تلاش ما در این دوره که در اصفهان برگزار می‌شود این است که به آرمان‌های بین‌المللی دست پیدا کنیم و به وظایف و تعهدات خود در امداد و نجات بین‌المللی عمل کنیم.

وی که یکی از گروگان‌های آزاد شده در لیبی است در پایان این برنامه توسط محمد فیصل مدیر عملیات امداد و نجات منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا مورد تقدیر و تشکر قرار گرفت.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر