کد خبر: 16553 A

معاون خودکفایی و اشتغال کمیته امداد خبر داد؛

در سال جاری شورای عالی اشتغال سهم وام‌های بانکی را از ۱۰ به ۱۵ میلیون افزایش داد که متاسفانه شورای عالی پول با این مصوبه مخالفت و آن را اجرا نکرده است.

ایلنا: معاون خودکفایی و اشتغال کمیته امداد با انتقاد از عدم پرداخت اعتبارات حوزه اشتغال گفت: با گذشت ۸ ماه از سال، اعتبارات امسال در بخش اشتغال پرداخت نشده است.

به گزارش ایلنا، محمد امید در همایش معاونان، روسای ادارت اشتغال و خودکفایی و کار‌شناسان مجموعه امداد که در سالن همایش‌های غدیر برگزار شد، اظهار داشت: سال گذشته شورای اشتغال مجموعه امداد را به ایجاد ۱۱۶ هزار فرصت شغلی موظف کرده بود که مجموعه امداد توانست بیش از ۳ برابر تعهدات خود را در بخش اشتغال فراهم کند که این رقم به ۳۲۰ فرصت شغلی رسید.

وی تصریح کرد: خوشبختانه سال گذشته با اقداماتی که انجام شد ۸۰ هزار خانوار به خودکفایی و استقلال کامل رسیدند و از چرخه حمایت مجموعه امداد خارج شدند و امسال نیز بنا داریم ۱۲۰ خانوار را از چرخه حمایتی خارج کنیم.

امید اضافه کرد: یکی از مشکلات اصلی در حوزه اشتغال عدم پرداخت به موقع اعتبارات بوده است که البته سال گذشته اتفاق خوبی در بخش اشتغال صورت گرفت و ۲۰ درصد از اعتبارات لایحه بودجه به حوزه اشتغال اختصاص پیدا کرد.

معاون خودکفایی و اشتغال کمیته امداد بیان داشت: متأسفانه با گذشت ۸ ماه از سال اعتبارات بخش اشتغال امداد پرداخت نشده است که امیدواریم در این بخش مسئولان همکاری لازم را انجام دهند.

امید ادامه داد: امیدواریم اعتبارات و بودجه سال ۹۲ از سه بخش دولتی، منابع بانکی و صندوق ذخایر ارزی تامین شود.

معاون خودکفایی و اشتغال کمیته امداد ادامه داد: امسال ۲ هزار میلیارد تومان برای ایجاد ۳۰۰ هزار فرصت شغلی اختصاص پیدا کرده است که البته درخواست ما برای فراهم کردن این تعداد فرصت شغلی ۴ هزار میلیارد تومان بود که در ‌‌نهایت شورای عالی اشتغال با ۲ هزار ۷۰۰ میلیارد تومان آن موافقت کرد.

وی اضافه کرد: مجموعه امداد در سال جاری تعهد کرده است. ۲۰۰ هزار فرصت شغلی نیز در روستا‌ها و شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر ایجاد کند ضمن اینکه در سال جاری شورای عالی اشتغال سهم وام‌های بانکی را از ۱۰ به ۱۵ میلیون افزایش داد که متاسفانه شورای عالی پول با این مصوبه مخالفت و آن را اجرا نکرده است.

وی خاطرنشان کرد: با گذشت ۸ ماه از سال اعتبارات امسال در این بخش پرداخت نشده است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر