کد خبر: 101018 A

رئیس سازمان غذا و دارو:

هدف اول ما در این زمینه سلامت محوری است و حمایت سازمان غذا و دارو از تولیدکنندگان صرفاً نگاه اقتصادی نیست بلکه تآمین سلامت مردم و سلامت محوری است و هیچ چیز را برای این هدف فدا نخواهیم کرد.

ایلنا: رئیس سازمان غذا و دارو گفت: در سال ۹۲ آرامش دارویی را به کشور باز می‌گردانیم.

به گزارش ایلنا، رسول دیناروند ضمن اعلام این خبر گفت: دولت، شخص رئیس جمهور و معاون اول ایشان، وزارتخانه‌های اقتصادی و بانک مرکزی، همگی حامی جدی حرکت به سمت حل مشکلات دارویی در کشور هستند.

وی با بیان اینکه دسترسی مردم به داروهای مورد نیاز اولین و مهم‌ترین هدف کوتاه مدت سازمان غذا و دارو است گفت: تمام تلاشمان را برای بازگرداندن آرامش دارویی به کشور به کار خواهیم گرفت.

دیناروند که در مراسم تودیع رئیس سابق سازمان غذا و دارو سخن می‌گفت، بحث غذا و ایمنی مواد غذایی را از جمله برنامه‌های بلندمدت این سازمان عنوان کرد و گفت: در حوزه غذا وضعیت نامناسبی داریم و چون در زمینه ایمنی و سلامت مواد و فرآورده‌های غذایی اثر فوری دیده نمی‌شود ممکن است در این امر غفلت صورت گیرد.

وی در ادامه به موضوع تجهیزات پزشکی و واکسن اشاره کرد و گفت: هدف اول ما در این زمینه سلامت محوری است و حمایت سازمان غذا و دارو از تولیدکنندگان صرفاً نگاه اقتصادی نیست بلکه تآمین سلامت مردم و سلامت محوری است و هیچ چیز را برای این هدف فدا نخواهیم کرد.

رئیس جدید سازمان غذا و دارو با اشاره به وجود تحریم‌ها در کشور گفت: در دورانی قرار داریم که تحریم‌ها جدی است و باید به نحوی مدیریت کنیم که تحریم‌ها را دور بزنیم تا آسیبی به مردم نرسد.

گفتنی است؛ مراسم تودیع و معارفه رئیس سازمان غذا و دارو پیش از ظهر امروز با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، دکتر حاجی آخوندی رئیس سابق و مدیران این سازمان برگزار شد. در این مراسم وزیر بهداشت با اهدای لوح از زحمات دکتر حاجی اخوندی تقدیر و حکم ریاست دکتر دیناروند را به وی ابلاغ کرد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر