کد خبر: 7774 A

معاون اجتماعی پلیس آگاهی در گفت‌وگو با ایلنا مطرح کرد؛

جوانان و نوجوانان اشخاص غریبه اعتماد نکنند و دوستی‌های خیابانی و اینترنتی را را شکل ندهند و انتظار است که خانواده‌ها بدانند که نداشتن کنترل و نظارت بر دوستی‌های فرزندان می‌تواند عواقب سوئی را برای آنها رقم بزند و یک عمر تلاش آن عزیزان را بر باد دهد‌.

ایلنا: معاون اجتماعی پلیس آگاهی گفت: جوانان و نوجوانان اشخاص غریبه اعتماد نکنند و دوستی‌های خیابانی و اینترنتی را را شکل ندهند.

سرهنگ اندرز چمنی معاون اجتماعی پلیس آگاهی در گفت و گو با خبرنگار ایلنا با تاکید بر مراقبت از دانش آموزان توسط اولیاء آنها اظهار داشت: خانواده ها بیشترین سهم را در مراقبت از دانش آموزان دارند و این مراقبت باید با آموزش و کار فرهنگی انجام شود.

وی تاکید کرد: علاوه بر خانواده بیشترین نقش را مدارس در حفاظت از دانش آموزان دارند و به این دلیل که دانش آمزان بخش ویژه ای از ساعات روز را در مدارس می گذرانند باید در ارتباط حضور در جامعه و آسیب های آن آشنایی کافی را پیدا کنند.

وی افزود: رسالت پلیس آگاهی کار و تلاش در حوزه فرهنگ سازی است و اولویت ما این است که افراد در جامعه قبل از آنکه مرتکب جرم شوند و یا آسیبی از ناحیه مجرمین ببینند آموزش کافی را ببینند و باید به صورت پایه و از مدارس این آموزش ها و اقدامات فرهنگی انجام شود.

وی خاطرنشان کرد‌: پرونده های موجود در پلیس آگاهی نشان می‌دهد افراد به دلیل نا آگاهی گرفتار شدند و توصیه می کنم که دانش آموزان به ویژه دختران سوار خودروهای شخصی نشوند و مستقیم از خانه به مدرسه و از مدرسه به خانه برگردند و به افراد غریبه اعتماد نکنند.

چمنی ادامه داد: جوانان و نوجوانان اشخاص غریبه اعتماد نکنند و دوستی‌های خیابانی و اینترنتی را را شکل ندهند و انتظار است که خانواده‌ها بدانند که نداشتن کنترل و نظارت بر دوستی‌های فرزندان می‌تواند عواقب سوئی را برای آنها رقم بزند و یک عمر تلاش آن عزیزان را بر باد دهد‌.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر