کد خبر: 40985 A

فرمانده مرزبانی نیروی انتظامی خبر داد؛

به منظور تقویت کنترل مرزهای کشور با استفاده از توان مهندسی رزمی، ۷۰ کیلومتر جاده در منطقه اطراف چابهار بازگشایی شده است که با استقرار نیرو، توان مقابله‌ای با قاچاقچیان سوخت افزایش چشمگیری خواهد یافت.

ایلنا: فرمانده مرزبانی نیروی انتظامی گفت: در ۱۰ ماهه امسال از ورود ۷ گروه مسلح تروریستی به کشور جلوگیری کردیم.

به گزارش ایلنا، سردار حسین ذوالفقاری اظهار داشت: در ۱۰ ماهه امسال تیمهای ویژه مرزبانی با افزایش ۱۲ درصدی برخورد با اشرار، از ورود ۷ گروه تروریستی که به منظور انجام عملیات خرابکاری، آموزش دیده و تجهیزات لازم را نیز به همراه داشتند جلوگیری کرده‌اند.

وی ادامه داد: آخرین اقدام نیز هفته گذشته بود که دو تروریست با جلیقه انفجاری قصد ورود به کشور را داشتند که در درگیری با ماموران مرزبانی مجبور به رهاسازی مهمات شدند و به خاک پاکستان گریختند.

فرمانده مرزبانی در ادامه با اشاره به دستاوردهای مرزبانی در سال‌جاری از کشف ۹۰ تن انواع مواد مخدر و ۲۴ میلیون لیتر سوخت قاچاق خبر داد و افزود: این کشفیات مربوط به مرزهای آبی و خاکی کشور است که در بخش مواد مخدر ۶۹ درصد و سوخت نیز ۸۲ درصد در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته افزایش داشته‌ایم.

ذوالفقاری ادامه داد: در این مدت با اقدامات مقابله‌ای شاهد کاهش ۵۰ درصدی کشفیات مشروبات الکلی در مرزهای کشور بودیم که نشان از افزایش تدابیر مقابله‌ای با قاچاقچیان دارد.

فرمانده مرزبانی نیروی انتظامی از تجهیز دریابانی هرمزگان به شناورهای پیشرفته برای تشدید مقابله با قاچاق سوخت و همچنین کالا خبر داد و بیان داشت: با تجهیز ناوگان دریابانی از این پس مقابله با قاچاق و همه اقدامات ضدامنیتی در مرزهای آبی با قدرت بیشتری دنبال می‌شود.

ذوالفقاری همچنین از استخدام جدید نیرو به منظور تقویت دریابانی هرمزگان خبر داد و گفت: تامین نیروی انسانی در کنار توسعه تجهیزات از جمله راهبردهای مرزبانی است که در دستور کار قرار دارد.

وی با اشاره به اینکه کانون قاچاق سوخت در کشور، شهر سراوان در استان سیستان و بلوچستان است، خاطر نشان کرد: به منظور تقویت کنترل مرزهای کشور با استفاده از توان مهندسی رزمی، ۷۰ کیلومتر جاده در منطقه اطراف چابهار بازگشایی شده است که با استقرار نیرو، توان مقابله‌ای با قاچاقچیان سوخت افزایش چشمگیری خواهد یافت.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر