کد خبر: 32073 A

معاون اجتماعی مرزبانی ناجا به ایلنا خبر داد:

معاون اجتماعی مرزبانی ناجا از توقیف شناور قاچاقچیان سوخت و کشف ۱۵۷ هزار لیتر گازوئیل قاچاق در بندرعباس و بوشهر توسط ماموران مرزبانی خبر داد.

ایلنا: معاون اجتماعی مرزبانی ناجا از توقیف شناور قاچاقچیان سوخت و کشف ۱۵۷ هزار لیتر گازوئیل قاچاق در بندرعباس و بوشهر توسط ماموران مرزبانی خبر داد.

سرهنگ نیکوفرد معاون اجتماعی مرزبانی ناجا در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا با اشاره به کشف ۱۵۰ هزار لیتر سوخت قاچاق و دستگیری شش قاچاقچی سوخت در بندرعباس گفت: ماموران مرزبانی در بندرعباس با انجام اقدامات گسترده اطلاعاتی با خبر شدند دو فروند لنج حامل سوخت قاچاق در حال خروج از مرزهای آبی کشور هستند و با تلاش ماموران مرزبانی شناور‌ها را قبل از خروج از مرزهای آبی کشورمان شناسایی و طی یک عملیات سریع و ضربتی توقیف شدند.

وی با اشاره به دستگیری شش قاچاقچی سوخت در این رابطه گفت: در بازرسی از موتور لنج‌های توقیف شده ۱۵۰ هزار لیتر گازوئیل قاچاق کشف و ضبط شد.

وی در ادامه اظهار داشت: در استان بوشهر نیز شناور حامل ۷هزار لیتر سوخت قاچاق در آبهای بوشهر شناسایی و توقیف شد.

وی افزود: ماموران مرزبانی موفق به شناسایی و توقیف یک فروند موتور لنج باری حامل ۷ هزار لیتر سوخت قاچاق که قصد خروج از مرزهای آبی کشور را داشت، شدند.

وی تاکید کرد: ۶ نفر قاچاقچی سوخت در این ارتباط دستگیر شدند که ارزش سوخت مکشوفه، توسط کار‌شناس ملی نفت حدود۱۴۰ میلیون ریال برآورد شده است.

نیکوفرد گفت: در استان بوشهر طی یک هفته اخیر با انجام چندین مرحله عملیات مقدار ۵ هزار لیتر سوخت دیگر را به ارزش یکصد میلیون ریال توقیف و به چرخه سوختی کشور بازگردانند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر