کد خبر: 23151 A

سردار گراوند خبر داد؛

قاچاق سوخت در آبان ماه امسال افزایش ۱۰۴ درصدی نسبت به مدت مشابه داشته است و دریابانان و مرزداران کشور طی این مدت موفق شدند از خروج بیش از ۲ میلیون و ۹۳۸ هزار لیتر انواع فراورده‌های نفتی از کشور جلوگیری کنند.

ایلنا: جانشین فرماندهی مرزبانی ناجا گفت: ماموران مرزبانی و پایگاه‌های دریابانی کشور در آبان ماه  ۱۰ هزار و ۴۰۷ کیلو گرم انواع مواد مخدر را کشف کرد.

سردار گراوند جانشین فرماندهی مرزبانی ناجا در گفت و گو با خبرنگار ایلنا اظهار داشت: مرزبانی کشور در آبان ماه با انجام ۲۱ عملیات در حریم امنیتی مرز کشورمان با هلاکت ۶ شرور مسلح مانع از ورود بیش ۱۰ هزار و ۴۰۷ کیلو گرم انواع مواد مخدر شامل تریاک، حشیش، هروئین و مرفین به کشور شد که این میزان نسبت به آبانماه نود ۱۳۱ درصد افزایش داشته است.

وی افزود: قاچاق سوخت در آبان ماه امسال افزایش ۱۰۴ درصدی نسبت به مدت مشابه داشته است و دریابانان و مرزداران کشور طی این مدت موفق شدند با توقیف و بازرسی از ده‌ها دستگاه خودرو و شناور قاچاقیان از خروج بیش از ۲ میلیون و ۹۳۸ هزار لیتر انواع فراورده‌های نفتی از کشور جلوگیری کرده و این مقدار سوخت را به چرخه اقتصاد ملی بازگردانند.

جانشین فرماندهی مرزبانی ناجا تاکید کرد: با انهدام چند باند بزرگ قاچاق، از ورود بیش از ۱۰۶هزار عدد انواع کالاهای ممنوعه و بیش از هزار و ۱۵۰ عدد انواع کالاهای ضد فرهنگی به کشور جلوگیری شد.

وی ادامه داد: مرزداران کشور طی این مدت با استفاده از تجهیزات الکترونیکی و اپتیکی از ورود تعدادی از اتباع کشورهای بیگانه به حریم امنیتی مرز کشورمان مطلع شده و در عملیات‌های منسجم و غافلگیرانه بیش از دو هزار ۳۰۰ نفر از این افراد را دستگیر و بیش از ۲۸ هزار نفر دیگر را از نقطه صفر مرزی طرد کردند.

وی در پایان تصریح کرد: ۳۸۰ عدد انواع اقلام ضد امنیتی در تعامل مرزبانان با اطلاعاتی مرزنشینان با مرزداران طی ماه گذشته کشف شد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر