کد خبر: 23030 A

معاون عملیات فرماندهی مرزبانی ناجا به ایلنا خبر داد؛

در ۴۸ ساعت گذشته بیش از یک تن و ۵۹۰ کیلوگرم مواد مخدر توسط ماموران مرزبانی ناجا کشف شد و همچنین مرزبانان توانستند از ورود کالاهای ضد فرهنگی و ممنوعه نیز جلوگیری کردند.

ایلنا: معاون عملیات فرماندهی مرزبانی ناجا گفت: در ۴۸ ساعت گذشته بیش از یک تن و ۵۹۰ کیلوگرم مواد مخدر توسط ماموران مرزبانی ناجا کشف شد و همچنین مرزبانان توانستند از ورود کالاهای ضد فرهنگی و ممنوعه نیز جلوگیری کردند.

سردار شرفی معاون عملیات فرماندهی مرزبانی ناجا در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا گفت: شب گذشته با انجام عملیات و درگیری با قاچاقیان مواد مخدر در سراوان ۲۰۰کیلوگرم مواد مخدر تریاک کشف شد که قاچاقچیان نیز متاسفانه از مرز گریختند.

وی اظهار داشت: عملیات انجام شده در سراوان در تاریکی شب صورت گرفت و عمدتا قاچاقچیان مواد مخدر شب‌ها حرکت می‌کنند و این دسته قاچاقچی پس از مواجهه با ماموران مرزی مواد مخدر را‌‌ رها کرده و متواری شدند.

وی افزود: طی ۴۸ ساعت گذشته نیز یک تن مواد مخدر توسط ماموران مرزبانی ناجا کشف شد و همچنین مرزبانان توانستند از ورود کالاهای ضد فرهنگی و ممنوعه نیز جلوگیری کردند.

شرفی افزود: در ۴۸ ساعت گذشته همچنین ۱۰۸۳۰ لیتر سوخت قاچاق کشف و همچنین ۴۶ متجاوز مرزی که عمدتا متجاوزان افغانی بودند در مرزهای شرقی و جنوب شرقی دستگیر شدند.

وی ادامه داد: در ایام تعطیلات گذشته ۳۷نفر عابر غیر مجاز در مرز‌ها داشته‌ایم که به نظر می‌رسد این تعد اد به دلیل ایام تاسوعا و عاشورا باشد که برخی به قصد زیارت قصد عبور داشته‌اند که توسط پلیس مرزبانی ناجا از خروج آن‌ها ممانعت به عمل آمد.

معاون عملیات فرماندهی مرزبانی ناجا تاکید کرد: مرزبانان ما توانستند از ورود گروههای تروریستی ممانعت به عمل آورده و ۱۰۰ نفر را در این رابطه دستگیر کردند و تعدادی اقلام ضد امنیتی نیز از این افراد کشف و ضبط شد.

وی تاکید کرد: همچنین در ۴۸ ساعت گذشته مرزبانان ناجا طی عملیاتهای مجزا توانستند دو باند اقلام دارویی غیر استاندارد را کشف کنند.

شرفی در پایان گفت: محموله‌های قاچاق پس از کشف و ضبط در اختیار مراجع ذی‌صلاح قرار می‌گیرند که به عنوان مثال سوخت کشف شده به وزارت نفت و محموله‌های دارویی به وزارت بهداشت تحویل می‌شود.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر