کد خبر: 21275 A

طی هفت ماهه سال جاری؛

رئیس اداره ثبت احوال شهرستان آمل از کاهش ۱۲ / ۶ درصدی ثبت آمار واقعه ازدواج طی هفت ماهه سال جاری این شهرستان خبر داد.

ایلنا-آمل: رئیس اداره ثبت احوال شهرستان آمل از کاهش ۱۲ / ۶ درصدی ثبت آمار واقعه ازدواج طی هفت ماهه سال جاری این شهرستان خبر داد.

به گزارش ایلنا، علی هاشمی نسب در نشست فرماندار آمل با دهیاران بخش مرکز آمل با اشاره به اینکه طی هفت ماه سال جاری دو هزار و ۶۰۱ واقعه ازدواج در این شهرستان به ثبت رسیده، یادآور شد: براساس آمار به ثبت رسیده مطابق مشابه سال ۹۰ حدود دو هزار و ۹۴۶ واقعه ازدواج در آمل به وقوع پیوست.

وی عنوان کرد: آمل در واقعه ولادت نسبت به سال گذشته با ۹۸درصد سال ۹۱ نیم درصد افزایش در ثبت مدت قانونی داشته است.

هاشمی نسب با اعلام اینکه در این ماه‌ها سه هزار و ۱۱۷واقعه ولادت در آمل روی داده، اذعان داشت: با آمار سال گذشته امسال این واقعه با ۹۸ / ۵ درصد ثبت مدت قانونی واقعه ولادت شهرستان رسیده است.

رئیس اداره ثبت احوال آمل با بیان اینکه آمار طلاق نیز در این شهرستان با افزایش روبرو بوده، افزود: در این ۷ماه حدود ۵۱۱ واقعه طلاق به ثبت رسیده است.

وی تصریح کرد: این شهرستان نسبت به مشابه سال گذشته با ۲۵ واقعه در سال ۹۰حدود ۴۹۵ واقعه طلاق در خود داشته است.

هاشمی نسب با تاکید براینکه این شهرستان در واقعه وفاتی نیز یک درصد در ثبت مدت قانونی افزایش داشته است، اظهار داشت: سال گذشته آمار به ثبت رسیده واقعه وفات حدود یک هزار و ۴فوتی بوده که امسال ۹۹۱ فوتی به ثبت رسیده است.

وی بیشترین نام ثبتی فرزند ذکور در این شهرستان را امیرعلی، ابوالفضل و امیرمحمد عنوان و بیان کرد: همچنین بیشترین نام‌ها در بین فرزند دختر اسامی فاطمه، فاطمه زهرا،‌‌ رها بوده که این نام‌ها به اعتقادات مردم ما به ائمه اطهار بر می‌گیردد.

این مسئول در پایان از بیمارستان‌های دولتی خواستار تعجیل در ثبت مدت قانونی وقایع حیاتی به این اداره شد و گفت: در صورت همکاری این نهاد‌ها اداره ثبت احوال شهرستان آمل در جهت ثبت این وقایع چهارگانه بار منفی نخواهند گرفت.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر