کد خبر: 100913 A

رئیس پلیس پیشگیری پایتخت خبر داد؛

در مرداد ماه سال ۱۳۹۲، با ارائه مشاوره و مددکاری در کلانتری‌ها ۲ هزار و ۴۲۴ پرونده به صلح و سازش تبدیل شده است.

ایلنا: رئیس پلیس پیشگیری پایتخت از مصالحه ۷۰ درصد پرونده‌های ارجاع شده به مراکز مشاوره و مددکاری کلانتری‌ها در مرداد ماه سال ۱۳۹۲ اشاره کرد.

به گزارش ایلنا، "سرهنگ محسن خانچرلی"، رییس پلیس پیشگیری فرماندهی انتظامی تهران بزرگ، از سازش و مصالحه ۷۰ درصد پرونده‌های تشکیل شده در مرداد ماه سال ۱۳۹۲ در کلانتری‌ها که به دایره مشاوره و مددکاری ارجاع شده است، خبر داد.

این مقام انتظامی ضمن اشاره به این موضوع خاطر نشان کرد: در مدت مذکور با ارائه مشاوره و مددکاری در کلانتری‌ها ۲ هزار و ۴۲۴ پرونده به صلح و سازش تبدیل شده است.

رییس پلیس پیشگیری پایتخت افزود: از مجموع پرونده‌های تشکیل شده در کلانتری‌های پایتخت، در مدت مذکور ۴۳۸ فقره پرونده تبدیل به سازش، حقوقی است؛ ۷۵۰ فقره پرونده مربوط به اختلاف خانوادگی، همچنین ۸۵۴ مورد پرونده متشکله در خصوص نزاع و درگیری و ۳۸۲ فقره پرونده مربوط به سایر موارد به مصالحه منجر شده است.

این مقام ارشد انتظامی در خاتمه گفت: با وجود کار‌شناسان و مشاوران مددکار در کلانتری‌ها، اکثر پرونده‌های تشکیل شده در این مراجع به خصوص درگیری، نزاع و اختلافات خانوادگی با هدایت و مشاوره پلیس حل و فصل شده است و کمتر پرونده‌ای در این خصوص به دادگاه ارجاع گردیده و همین امر در کاهش پرونده‌های قضایی بسیار مفید بوده است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر