کد خبر: 100891 A

سازمان پزشکی قانونی کشور خبر داد:

در تیر ماه سال جاری یکهزار و ۵۶۰ نفر در حوادث رانندگی جان باختند، این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل که تعداد فوتی‌ها یکهزار و ۹۳۳ نفر بود، ۳ / ۱۹ درصد کاهش یافته است.

ایلنا: در چهار ماهه نخست سال جاری شش هزار و ۸۳ نفر در حوادث رانندگی جان خود را از دست دادند که از این تعداد چهار هزار و ۶۶۰ نفر مرد و یکهزار و ۴۲۳ نفر دیگر زن بودند. این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل که تعداد فوتی‌های حوادث رانندگی شش هزار و ۷۱۹ نفر بود، ۵ / ۹ درصد کاهش یافته است.

به گزارش ایلنا به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان پزشکی قانونی کشور، در چهار ماهه نخست سال جاری استان‌های فارس با ۵۵۶، خراسان رضوی با ۴۵۲ و استان تهران با ۴۲۳ مورد بیشترین و استان‌های ایلام با ۴۶، کهگیلویه و بویر احمد با ۶۷ و یزد با ۷۳ موردکمترین تلفات ناشی از حوادث رانندگی را داشتند.

بر اساس این گزارش از کل تلفات حوادث رانندگی چهار ماهه امسال سه هزار و ۹۱۹ نفر در جاده‌های برون شهری، یکهزار و ۶۴۵ نفر در مسیرهای درون شهری، ۴۸۶ نفر در مسیرهای روستایی و ۳۳ نفر در مسیرهای نامعلوم جان باخته‌اند.

در این مدت همچنین ۱۱۳ هزار و ۵۲۶ نفر در حوادث رانندگی مصدوم و به مراکز پزشکی قانونی مراجعه کردند که از این تعداد ۸۱ هزار و ۸۸۲ نفر مرد و ۳۱ هزار و ۶۴۴ نفر زن بودند. آمار مصدومین در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۵ / ۱ درصد افزایش یافته است.

مرگ بیش از یکهزار نفر در حوادث رانندگی تیرماه

این گزارش می‌افزاید: در تیر ماه سال جاری یکهزار و ۵۶۰ نفر در حوادث رانندگی جان باختند، این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل که تعداد فوتی‌ها یکهزار و ۹۳۳ نفر بود، ۳ / ۱۹ درصد کاهش یافته است.

از کل فوتی‌های حوادث رانندگی تیرماه یکهزار و ۲۰۶ نفر مرد و ۳۵۴ نفر زن بودند. همچنین در تیر ماه امسال از کل فوتی‌های حوادث رانندگی یکهزار و ۱۴ نفر در جاده‌های برون شهری، ‌۴۳۷ نفر در مسیرهای درون شهری، ۱۰۲ نفر در محورهای روستایی و هفت نفر در مسیرهای نامعلوم جان باختند.

بر اساس این گزارش در تیر امسال ۳۱ هزار و ۹۲۰ نفر مصدوم به دنبال حوادث رانندگی به مراکز پزشکی قانونی کشور ارجاع شدند که ۲۳ هزار و ۳۶۳ نفر آنان مرد و هشت هزار و ۵۵۷ نفر دیگر زن بودند. آمار مصدومان در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۱ / ۴ درصد افزایش یافته است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر