کد خبر: 100273 A

افرادی که در زمینه طراحی و ایجاد سایت و یا وبلاگ به جهت تبلیغ و آموزش ساخت بمب و مواد محترقه در فضای مجازی فعالیت دارند منتظر حضور مامورین پلیس فتا باشند.

ایلنا: با تلاش کارآگاهان پلیس فتا اردبیل فردی که در فضای مجازی اقدام به آموزش ساخت بمب و مواد محترقه با انگیزه مالی کرده بود، شناسایی و دستگیر شد.

به گزارش ایلنا، سرهنگ اکبر امینی، رئیس پلیس فتا اردبیل در تشریح این خبر افزود: کار‌شناسان پلیس فتا این استان در پی رصد و پایش فضای مجازی در راستای اجرای طرح مبارزه با آموزش ساخت بمب و مواد محترقه و کاهش جرایم در فضای مجازی، وبلاگی به آدرس معلوم را شناسایی و اقدامات خود را جهت شناسایی گرداننده این وبلاگ آغاز کردند.

امینی ادامه داد: در این راستا کارآگاهان پلیس فتا با تحقیقات گسترده میدانی و با بهره گیری از تکنیک‌های فنی و پلیسی مدیر وبلاگ به هویت معلوم، اهل و ساکن اردبیل شناسایی و با هماهنگی مقام قضایی وی را دستگیر کردند.

رئیس پلیس فتا اردبیل افزود: متهم در تحقیقات اولیه منکر هرگونه بزه انتسابی بوده ولی نهایتاً پس از ارائه مدارک و مستندات جمع آوری شده به بزه ارتکابی معترف و لب به سخن گشود.

در ادامه پرونده در معیت متهم به دادسرای عمومی و انقلاب اردبیل ارسال و قرار مناسب صادر و روانه زندان شد.

رئیس پلیس فتا استان اردبیل هشدار داد: افرادی که در زمینه طراحی و ایجاد سایت و یا وبلاگ به جهت تبلیغ و آموزش ساخت بمب و مواد محترقه در فضای مجازی فعالیت دارند منتظر حضور مامورین پلیس فتا باشند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر