خبرگزاری کار ایران

مشاور وزیر دادگستری در گفت‌و‌گو با ایلنا: ‌

ازدواج امر شخصی است،دولت و حاکمیت در آن دخالت نمی‌کند‌

آمار ثبت ازدواج ۷۵ دختر و پسر کمتر از۱۰ سال در استان تهران را نشنیده‌ام و اطلاعی نسبت به آن ندارم و هم اکنون نسبت به این مساله مطلع می‌شوم/ دولت و حاكمیت در ازدواج كه امری شخصی است دخالت نمی‌كند.

ایلنا: در حالی که مدیرکل ثبت احوال استان تهران از ثبت ازدواج ۷۵ دختر یا پسر که کمتر از ۱۰ سال در سال ۹۰ خبر می‌دهد مشاور وزیر دادگستری از ثبت این ازدواج اظهار بی‌اطلاعی کرد.

پوران ولویون در گفت‌و‌گو با ایلنا درباره ثبت ازدواج ۷۵ دختر و پسر کمتر از۱۰ سال در استان تهران گفت‌: این آمار را نشنیده‌ام و اطلاعی نسبت به آن ندارم و هم اکنون نسبت به این مساله توسط شما مطلع می‌شوم.

وی همچنین از اعلام این آمار توسط ثبت احوال نیز متعجب شد و افزود: ‌این اطلاعات باید توسط ثبت اسناد اعلام شود نه ثبت احوال.

مشاور وزیر دادگستری با بیان اینکه ممکن است در استان‌هایی که دختران به بلوغ زودرس می‌رسند، این نوع ازدواج‌ها انجام شود، اظهار کرد: ‌ در استان تهران این نوع ازدواج‌ها را نشنیده ام‌.

ولویون با بیان اینکه ۳۲ سال است در دستگاه قضایی فعالیت می‌کنم و این آمار را نشنیدم، تصریح کرد: ‌ مراجعی که این آمار را اعلام کرده‌اند، خود باید در این باره پاسخ گو باشند.

وی در پاسخ به اینکه این ازدواج‌ها در دستگاه قضایی آیا قابل پذیرش است یا نه، تاکید کرد: ‌ ازدواج باید بر اساس قوانین اسلام و شرع باشد و امری است که شرایط و مقرارت دارد و بر طبق توافق طرفین است.

مشاور وزیر دادگستری گفت‌:‌ ازدواج امر شخصی است، دولت و حاکمیت در آن دخالت نمی‌کند‌. ‌

ولیون با بیان اینکه برای ازدواج قوانینی در کشور تعیین شده است، تاکید کرد‌: روند ثبت ازدواج باید به صورت قانونی براساس شرایط سنی و سایر شرایط طی شود‌.

ارسال نظر
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
   پیشنهاد امروز