کد خبر: 7980 A

شاه آبادی در جلسه با وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خبر داد؛

در سی و دومین جلسه کارگروه مد و لباس، صدور پروانه مالکیت معنوی پوشاک طراحی شده توسط کارگروه، برگزاری نمایشگاه در محیط‌های دانشجویی و تهیه ژورنال دانشجویی، آیین نامه کارگروه‌های استانی مورد بحث و بررسی قرار گرفت و به تصویب اعضا رسید.

ایلنا: معاون امور هنری گفت: در ۳۱ استان کشور کارگروه‌های استانی ساماندهی مد و لباس شکل می‌گیرند تا آنچه که در تهران در یکی دو سال اخیر شاهدش بودیم، به صورت نمایشگاهی در استان‌ها آرام آرام آغاز شود.

به گزارش ایلنا، سی و دومین جلسه کارگروه مد و لباس روز گذشته در محل این وزارتخانه با حضور محمد حسینی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی؛ حمید شاه آبادی، معاون امور هنری؛ علیرضا افشار، قائم مقام وزیر کشور در امور اجتماعی و فرهنگی؛ حسن رادمرد، سرپرست بازرگانی داخلی و معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت؛ شیرازی رئیس اتحادیه پوشاک کشور؛ مهندس اسلام پناه، مدیرکل دفتر صنایع نساجی و پوشاک وزارت صنعت، معدن و تجارت؛ لاله افتخاری، نماینده مجلس، معاون وزیر آموزش و پرورش و نماینده صدا و سیما برگزار شد.

در ابتدای این جلسه حمید شاه آبادی در گزارشی فعالیت‌های این کارگروه اعم از تشکیل ستاد اجرایی بنیاد ملی مد و لباس، طراحی مدل‌های مختلف مانتو و طی مراحل نهایی بارکد ملی برای پوشاک را به اطلاع سایر اعضا رساند.

همچنین صدور پروانه مالکیت معنوی پوشاک طراحی شده توسط کارگروه، برگزاری نمایشگاه در محیط‌های دانشجویی و تهیه ژورنال دانشجویی، آیین نامه کارگروه‌های استانی مورد بحث و بررسی قرار گرفت و به تصویب اعضا رسید.

گزارش حضور بین المللی ایران در نمایشگاه مد و لباس استانبول و بررسی بخش‌های مختلف نمایشگاه مد و لباس آبان ماه که قرار است در تالار وحدت برگزار شود، از دیگر موارد مطرح شده در این نشست بودند.

حمید شاه آبادی در پایان این جلسه در سخنانی گفت: تفاوت این جلسه با جلسات قبل این بود که این جلسه مدخل ورود به یک اقدام بزرگ ملی در بهار ۹۲ است. در واقع برای اولین بار تکالیف سایر سازمان‌های عضو کارگروه مثل وزارت صنعت، معدن و تجارت، سازمان صدا و سیما و بخش‌های دیگر به صورت عملی و شفاف‌تر با اقداماتی که کارگروه تا به امروز انجام داده بود، روشن شد.

وی در ادامه تصریح کرد: وزارت صنعت، معدن و تجارت در حوزه واردات و حمایت‌های لازم و مختلفی که باید از تولید کنندگان صورت بدهد برای تولیدات پارچه‌های مربوطه و حمایت از مانتوهای تولیدی در نمایشگاه آبان، وارد کار شد. تولید پارچه و واردات مانتوی دوخته شده از کشورهای خارجی با این کارگروه هماهنگ شد.

معاون امور هنری با اشاره به شفاف شدن نقش دستگاه‌های مختلف در این جلسه افزود: صدا و سیما برای تبلیغ‌های لازم نسبت به معرفی پوشاکی که در کارگروه به تصویب می‌رسد و کمیسیون ماده چهار آن را به تصویب می‌رساند، پای کار آمد.

شاه آبادی خاطرنشان ساخت: ما تا به حال نمایشگاه‌های مختلفی را داشتیم و عرضه بعد از نمایشگاه به صورت مویرگی و بسیار محدود بوده است. آنچه که امروز در این جلسه سنگ بنای آن گذاشته شد، این است که نمایشگاه آبان ماه که با عنوان پوشاک بهاره و به موضوع مانتوی بانوان، چه مانتوی مجلسی و چه مانتوی اجتماع، اختصاص دارد، در آبان ماه برگزار شود و محصول این نمایشگاه در اسفند ۹۱ و بهار ۹۲ در مراکز عرضه پوشاک دیده شود.

وی اظهار کرد: دستگاه‌هایی که باید این مصوبه را ساماندهی کنند تا بتوانند در سال ۹۲ به طور اجرایی و عملیاتی این حوزه را پشتیبانی کنند، امروز کنار هم آمدند. سه مصوبه‌ای که جلسه امروز داشت، ریز دقیق وظایف و عملکرد و اختیارات کارگروه‌های استانی بود که کارگروه آن را تصویب کرد تا در ۳۱ استان کشور کارگروه‌های استانی ساماندهی مد و لباس شکل بگیرند تا آنچه که در تهران در یکی دو سال اخیر شاهدش بودیم، به صورت نمایشگاهی در استان‌ها آرام آرام آغاز شود.

شاه آبادی در ختمه گفت: امیدواریم آنچه که در ماه‌های آینده شاهدش هستیم، تحقق بخش تکالیف و وظایف و ماموریت هاییب اشد ککه در این جلسه به عهده اعضا گذاشته شد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر