کد خبر: 71605 A

معاون پژوهشی وزیر آموزش و پرورش خبر داد:

برای پیشگیری از هرگونه تحریف، تحمیل و تضعیف سند تحول بنیادین، در فرایند اجرا نیازمند پایش و مراقبت دائم و مستمر دارد.

ایلنا: محمدیان، رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی، از تشكیل كمیته طراحی الگو و تولید و تدوین برنامه برای اجرایی‌كردن فرمایشات رهبر انقلاب اسلامی(مدظله‌العالی) در دیدار با معلمان و فرهنگیان كشور خبر داد.

به گزارش ایلنا، محمدیان در جلسة شورای برنامه‌ریزی این سازمان خواستار شكل‌گیری كارگروه تولید برنامه، در راستای تحقق رهنمودهای ارزشمند رهبر معظم انقلاب اسلامی(مدظله‌العالی) شد و تأكید كرد: این كمیته، باید با بهره‌مندی از تجربیات متخصصان، اعضای هیئت علمی سازمان و كارشناسان دفتر‌های تألیف و تولید محتوا، در این زمینه طرحی جامع و كامل ارائه كند.

معاون پژوهشی وزیر آموزش و پرورش، دیدار جمعی از معلمان و فرهنگیان با مقام معظم رهبری‌(مدظله‌العالی) را دیداری مبارك و فرخنده دانست و گفت: رهنمودهای مستقیم ایشان، حكایت از اهمیت و جایگاه ویژه سازمان پژوهش دارد و این توجه مایه فخر و مباهات است و برای ما تكلیف، مسئولیت و تعهد به همراه دارد.

وی با اشاره به اینكه برنامه‌ریزی‌ها و زیرساخت‌های سالیانه سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی، بر اساس بیانات رهبر معظم انقلاب(مدظله‌العالی) تغییر خواهد كرد، افزود: ایشان بسیار صریح، واضح و شفاف مطالبات خویش را از دستگاه وزارت آموزش و پرورش اعلام كردند. براین‌اساس، باید با بازبینی و بررسی مجدد، میزان تطابق و تفاوت نتایج حاصل از برنامه‌ریزی‌ها، احصا و با منویات معظم‌له سنجیده شود.

معاون پژوهشی وزیر آموزش و پرورش با تأكید بر اجرای تمام بندهای سند تحول بنیادین به‌دور از هر‌گونه شتاب‌زدگی افزود: برای پیشگیری از هرگونه تحریف، تحمیل و تضعیف سند تحول بنیادین، در فرایند اجرا نیازمند پایش و مراقبت دائم و مستمر دارد.

محمدیان در بخش دیگری از سخنان خود، سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی را فصل‌الخطاب رهنمودهای ارزشمند رهبر انقلاب اسلامی(مدظله‌العالی) دانست و افزود: باید پژوهشكده برنامه‌ریزی درسی، برای ارائه الگو و تولید برنامه به‌صورت جدی وارد عرصة كار شود.

رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی در خاتمه افزود: «معارف مدنی» از واژگان كلیدی جدید در بیانات گهربار مقام معظم رهبری‌(مدظله‌العالی) است كه در دستور قرار خواهد گرفت.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر