کد خبر: 71472 A

معاون وزیر آموزش و پرورش:

سال تحصیلی آینده تحولات محتوایی در پایه‌های سوم ابتدایی و اول متوسطه خواهیم داشت/ دانش آموزان اول ابتدایی، با فکر کردن و پژوهش به زیبایی مسائل را حل می‌کنند.

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش، جشنواره جابربن حیان را تفکر محور و پژوهشی عنوان کرد.

به گزارش ایلنا، فاطمه قربان در مرحله استانی سومین جشنواره جابربن حیان با بیان اینکه هدف این جشنواره شناسایی استعدادهای بالقوه دانش آموزان است، افزود: دانش آموزان اول ابتدایی، با فکر کردن و پژوهش به زیبایی مسائل را حل می‌کنند.

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به شناسایی استعدادهای دانش آموزان در این طرح افزود: خانواده و معلم به کمک یکدیگر می‌توانند در هدایت و تربیت استعدادهای دانش آموزان تلاش کنند.

وی با اشاره به فرموده مقام معظم رهبری که تفکر فلسفی باید از دبستان شروع شود، تصریح کرد: این جشنواره با این رویکرد تفکر محوری و پژوهش محوری شکل گرفته است تا استعدادهای بالقوه دانش‌آموزان شناسایی شود.

قربان با اشاره به اینکه تحولات محتوایی پایه‌های اول، دوم و ششم انجام شده است، افزود: سال تحصیلی آینده تحولات محتوایی در پایه‌های سوم ابتدایی و اول متوسطه خواهیم داشت.

 در این جلسه تندیس و سند افتخار جشنواره علمی پژوهشی جابربن حیان استان توسط فخریان مدیرکل آموزش و پرورش استان به معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش وپرورش اهداء شد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر