کد خبر: 50174 A

رئیس مرکز امور بین‌الملل و مدارس خارج از کشور:

باید روند آموزشی مدارس جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور را بازنگری کنیم و بحث مدارس و سیستم آموزشی بین‌الملل ویژه مدارس جمهوری اسلامی ایران به طور خاص پیگیری شود.

ایلنا: رئیس مرکز امور بین‌الملل و مدارس خارج از کشور گفت: مشکل حقوق معلمان اعزامی در خارج از کشور برطرف شده است.

به گزارش ایلنا، همایش دو روزه عملکرد مجتمع‌های آموزشی و پرورشی جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور با حضور مدیران مجتمع‌های جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور و نمایندگان اداره‌کل امور ایرانیان وزارت امور خارجه، اداره‌کل امور اداری و سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور برگزار شد.

علی‌اصغر یزدانی، رئیس مرکز امور بین‌الملل و مدارس خارج از کشور، هدف از برگزاری این همایش را دستیابی به دیدگاه‌های نوین آموزشی در مدارس جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور و ارائه راهکارهای مفید جهت رفع موانع و بررسی عملکرد مجتمع‌ها در سال تحصیلی ۹۳ـ۹۲ عنوان کرد و افزود: به همت وزیر آموزش و پرورش و تلاش همکاران در مرکز، مشکل حقوق معلمان در خارج از کشور برطرف شده است.

وی ادامه داد: از ابتدای سال تحصیلی ۹۲ـ۹۱ مجوز تأسیس و راه‌اندازی مدارس جمهوری اسلامی ایران در عراق صادر شد و در حال حاضر چهار مدرسه در شهرهای نجف، کربلا، بغداد و کاظمین راه‌اندازی شده است.

یزدانی در خصوص کیفیت بخشی به بحث آموزشی مدارس گفت: باید روند آموزشی مدارس جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور را بازنگری کنیم و بحث مدارس و سیستم آموزشی بین‌الملل ویژه مدارس جمهوری اسلامی ایران به طور خاص پیگیری شود.

در این همایش مدیران مجتمع‌های امارات، کویت، قطر، سوریه و لبنان، ترکیه و کشورهای آسیای میانه و شبه قاره گزارش‌های آموزشی، پرورشی، نوسازی و تجهیز مدارس و مالی مجتمع‌ها را ارائه کردند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر