کد خبر: 26252 A

رئیس مجلس دستور داد؛

رییس قوه مقننه با اشاره به زلزله رخ داده در منطقه زهان خراسان جنوبی و نیز حادثه آتش‌سوزی در کلاس درس در منطقه پیرانشهر از مسئولان خواستار رسیدگی به این موضوعات شد.

ایلنا: رییس قوه مقننه با بیان این مطلب که باید با سهل انگاران قضیه آتش سوزی مدرسه پیرانشهر برخورد جدی شود گفت: کمیسیون آموزش و تحقیقات و بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی باید هر چه سریعتر موضوع را آتش سوزی مدرسه دخترانه پیرانشهر را پیگیری کنند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایلنا، علی لاریجانی در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی در نطق خود ضمن تسلیت شهادت حضرت زین‌العابدین (ع)، به وقوع زلزله در منطقه زهان قائن در خراسان جنوبی اشاره کرد و گفت: این حادثه باعث تاثر همگان گردید، رحلت هموطنان‌مان در این حادثه را به مردم این خطه و نماینده مردم قائنات در مجلس تسلیت عرض می‌کنیم.

رییس قوه مقننه با اشاره به زلزله رخ داده در منطقه زهان خراسان جنوبی و نیز حادثه آتش‌سوزی در کلاس درس در منطقه پیرانشهر از مسئولان خواستار رسیدگی به این موضوعات شد.

لاریجانی خاطرنشان کرد:‌ با توجه به خسارت‌هایی که به این منطقه وارد شده به ویژه در مورد اماکن مسکونی، لازم است که مسئولین استان با جدیت به این مهم توجه داشته باشند و وزارت کشور و کمیسیون عمران مجلس نیز پیگیری‌های لازم را انجام داده تا مشکلات مردم رفع شود.

رییس مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به حادثه رخ داده در مدرسه‌ای در منطقه پیرانشهر اظهار داشت: این حادثه عمیقا همه را متالم کرد و در این حادثه که تعداد زیادی از دانش‌آموزان در حال تحصیل بودند، صدمه دیده و دچار آتش‌سوزی شدند که قلوب مردم از این حادثه متاثر شد.

لاریجانی با بیان اینکه رسیدگی به وضع مصدومین ضرورت دارد، گفت: در این زمینه وزارت بهداشت و آموزش و پرورش تلاش‌های لازم را انجام داده‌اند و لازم است که این وزارتخانه پیگیری‌های خود را افزایش داده و با کسانی که سهل‌انگاری کرده‌اند، برخورد کند.

وی همچنین به کمیسیون بهداشت و آموزش و تحقیقات مجلس ماموریت داد که بررسی‌های لازم را در این زمینه انجام داده و گزارش آن را به مجلس ارائه کند.

رییس قوه مقننه تصریح کرد: همچنین در جلسه علنی امروز از وزیر آموزش و پرورش دعوت شده که با حضور در مجلس در این زمینه گزارشی از بررسی‌های انجام داده ارائه کنند که نمایندگان در جریان این موضوع قرار گیرند.

لاریجانی در ادامه با اشاره به سالروز تشکیل شورای عالی انقلاب فرهنگی، ابراز امیدواری کرد که این شورا مطابق آنچه که امام (ره) پایه‌گذاری کرده و رهبری نیز صراط آن را مشخص کردند، طی طریق کند.

رئیس مجلس شورای اسلامی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر