کد خبر: 24594 A

وزیر آموزش و پرورش:

طرح‌های بزرگ در اجرا ایرادات و نواقصی دارد که این طبیعی است و ما هم ادعایی نداریم که بدون نقص اجرا کردیم اما آن موفقیت، شایسته این همه بداخلاقی و بی‌منطقی نیست.

ایلنا: وزیر آموزش و پرورش با اعلام اینکه اجرای طرح بزرگ آموزشی ۳-۳-۶ موفقیت آمیز بود، گفت: برخی آقایان منتظر بودند که طرح در اول مهر موفقیت لازم را نداشته باشد و با شکست مواجه شود اما اجرای آن با همت فرهنگیان سراسر کشور شگفت آور بود.

به گزارش ایلنا، حاجی بابایی تصریح کرد: طرح‌های بزرگ در اجرا ایرادات و نواقصی دارد که این طبیعی است و ما هم ادعایی نداریم که بدون نقص اجرا کردیم اما آن موفقیت شایسته این همه بداخلاقی نیست.

وی خاطر نشان کرد: یک پایش سراسری در کشور شروع کردیم تا نواقص و ایرادات احتمالی طرح را شناسایی کرده و انشاالله با کمک کار‌شناسان برطرف کنیم.

وزیر آموزش و پرورش در ادامه افزود: این یک کار بنیادین و اساسی است و زمانی که قصد داشته باشیم تحول بنیادین ایجاد کنیم باید نوع نگرش را تغییر دهیم یعنی دانش آموز به جای حفظ کردن به سمت نوآوری، خلاقیت و تفکر حرکت کند و آن هم نیازمند ابزار و امکانات است.

حاجی بابایی ضمن قدردانی از همکاران خود برای اجرای این طرح بزرگ اظهار داشت: از انتقادهای سازنده و منصفانه استقبال می‌کنیم چون با این نقد است که ایرادات برطرف می‌شود.

وی در پایان با اشاره به بخشی از انتقادات مطرح شده در خصوص برخی کتب درسی، افزود: سال گذشته که به کتاب ریاضی اول ابتدایی ایراداتی گرفته شد نواقص برطرف گردید و حال در صورتی که برای سال ششم هم نواقصی باشد آن‌ها هم رفع خواهد شد.

وزیر آموزش و پرورش گفت: کتاب باید با نقد اصلاح شود و تمام کتب قابل نقد است به غیر از یک کتاب که آنهم کلام اله مجید است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر