کد خبر: 21431 A

درواكنش به اجرای سیاست های تفکیک جنسیتی در دانشگاه‌ها مطرح شد:

برخی مواقع با وجود اینکه بیش از ۳۰ سال از انقلاب اسلامی گذشته است با حرف‌ها و سیاست‌هایی مواجه می‌شویم که انگار این جامعه مسلمان نبوده و از انقلاب اسلامی و ازامام خمینی پیروی نمی‌کرده است.

ایلنا: عضو هیات علمی دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران گفت: سیاست‌های جنسیتی نه تنها ما را به مقصد و جایگاه مدنظرمان یعنی اسلامی کردن نمی‌رساند بلکه فاصله میان طبقه فرهیخته با حاکمیت و دولت را بیشتر می‌کند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، سید حسن حسینی درنشست «نقد و بررسی سیاست‌های تفکیک جنسیتی در دانشگاه‌ها» که امروز بعد از ظهر به همت انجمن اسلامی دانشجویان دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران در این دانشکده برگزار شد، گفت: برخی مواقع با وجود اینکه بیش از ۳۰ سال از انقلاب اسلامی گذشته است با حرف‌ها و سیاست‌هایی مواجه می‌شویم که انگار این جامعه مسلمان نبوده و از انقلاب اسلامی و ازامام خمینی پیروی نمی‌کرده است.

وی با بیان اینکه از این دیدگاه به اعتقاد بنده سیاست تفکیک جنسیتی به عنوان سیاست فیزیکی منفی است، افزود: وقتی مصوبه‌ای در سال ۶۶ از طریق شورای عالی انقلاب فرهنگی وقت به تصویب می‌رسد چگونه می‌شود که از سال ۸۸ این سیاستی که به بایگانی رفته است می‌خواهند به اجرا بگذارند؟

حسینی خاطرنشان کرد: از آنجایی که سیاست تفکیک جنسیتی هم همانند برخی از سیاست‌های دیگر با موفقیت توام نیست من به اندازه شما دانشجویان نگران نیستم.

عضو هیات علمی دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران بااشاره به اظهارات اخیر وزیر علوم مبنی بر انجام تحقیق در یک استان برای بررسی اجرای سیاست تفکیک جنسیتی گفت: به گفته وزیر علوم براساس این تحقیق در یک استان ۸۰ درصد از والدین دانشجویان با تفکیک جنسیتی موافق بودند اما سوالم این است مگر دانشجو صغیر است که از پدر و مادرش دراین زمینه سوال می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه یک دانشجو حداقل ۱۸ سال عمرش است، افزود: حتی اگر یک فرد ۱۸ ساله تحصیل نکرده و به دانشگاه نرفته باشد خودش می‌تواند مالکیت داشته باشد و در حوزه اجتماعی تصمیم بگیرد.

وی بابیان اینکه دانشگاه صغیر نیست بلکه مجموعه‌ای از اساتید، دانشجویان و کارکنان است، افزود: آیا چنین نظرسنجی در موردطرح تفکیک جنسیتی از مجموعه دانشگاه‌های کشور به عمل آمده است؟

حسینی با تاکید بر اینکه بایدبه لحاظ کارکردی نتایج سیاست‌های جنسیتی مورد توجه قرار گیرد، افزود: اینکه گفته می‌شود در راستای اسلامی کردن جامعه جوان، سیاست تفکیک جنسیتی اعمال می‌شود باید گفت که همه می‌دانیم با عامل‌های فیزیکی هیچ اندیشه‌ای را نمی‌توان تغییر داد.

وی خاطرنشان کرد: دانشجویان امروز، فرزندان کوچک نسل من هستند، باید سوال کنیم در این ۳۵ سال از گذشت انقلاب اسلامی درنظام آموزشی به لحاظ اغنا فکری توانمند بوده‌ایم؟ آیا مطالعه‌ای صورت گرفته است که نشان دهد میزان فساد، اعتیاد، روابط آزاد جنسی در بین دانشحویان نسبت به مجموعه جامعه ایران چگونه بوده است؟

حسینی با تاکید براینکه این نوع تصمیم گیری‌ها (سیاست‌های جنسی) نه تنها ما را به مقصد و جایگاه مدنظرمان یعنی اسلامی کردن نمی‌رساند بلکه فاصله میان طبقه فرهیخته را با حاکمیت و دولت بیشتر می‌کند، افزود: این یکی از کارکردهای ناخواسته سیاست‌های جنسیتی است که شاید کسانی که تصمیم می‌گیرند مدنظرشان نباشد اما پیش می‌آید.

نشست بررسی سیاست‌های جنسیتی در دانشگاه‌ها
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر