کد خبر: 21171 A

رئیس کمیسیون اجتماعی به ایلنا خبر داد:

طرح اصلاح مواد (۲۶) و (۷۳) قانون تشکیلات، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی کشور و انتخاب شهرداران در کمیسیون بررسی می‌شود/ اعضای کمیسیون اجتماعی لایحه حمایت از کودکان بی‌سر پرست و بد سرپرست را به تصویب رسانده‌اند.

ایلنا: رئیس کمیسیون اجتماعی از الحاق یک بند استخدام معلمان با سابقه یک سال تدریس به طرح استخدام حق التدریسی‌ها در آموزش و پرورش خبر داد.

عبد الرضا عزیزی در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایلنا، در رابطه با حضور محمد صادقی عضو هیات رئیسه در کمیسیون اجتماعی گفت: اعضای کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در نظر دارند تا نقشه راه یک ساله و چهار ساله کمیسون را به هیات رئیسه مجلس ارائه دهند. 

نماینده شیروان در خانه ملت تصریح کرد: در راستای تقدیم نقشه راه کمیسیون‌ها به هیات رئیسه، محمد صادقی سه کمیسیون را در اختیار دارد تا نقشه راه این کمیسیون‌ها را دریافت و در هیات رئیسه مجلس مطرح کند.

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: همچنین اعضای کمیسیون در نظر دارند در بررسی طرح احتساب سوابق تدریس معلمان حق‌التدریس استخدامی در آموزش و پرورش یک ماده واحده به این طرح الحاق کنند تا افرادی که یک سال است به عنوان حق التدریسی در آموزش و پرورش مشغول هستند نیز بتوانند در این سازمان استخدام شوند.

عزیزی همچنین در ادمه تصریح کرد: طرح اصلاح مواد (۲۶) و (۷۳) قانون تشکیلات، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی کشور و انتخاب شهرداران نیز پس از بررسی در کمیته مربوطه بعد از ظهر سه شنبه در کمیسیون بررسی می‌شود. 

وی خاطرنشان کرد: به دلیل اینکه این طرح هنوز در کمیته بررسی نشده لذا نمی‌توان در مورد جزییات این طرح بحث کرد. 

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در ادامه بیان کرد: اعضای کمیسیون اجتماعی همچنین در نظر دارند تا خدمات کشوری را نیز به نتیجه برسانند و در این راستا یک ماه است که این طرح در کمیسیون اجتماعی بررسی می‌شود. 

وی خاطر نشان کرد: اعضای کمیسیون اجتماعی لایحه حمایت از کودکان بی‌سر پرست و بد سرپرست را به تصویب رسانده‌اند و به دلیل اینکه نظر شورای نگهبان را در این زمینه تامین کنند این طرح را به این شورا ارائه کرده‌اند تا بدین روش وقت مجلس و شورای نگهبان در بررسی نهایی طرح گرفته نشود. 

عزیزی همچنین در رابطه با دیگر برنامه‌های کمیسیون در هفته جاری نیز گفت: کار گروه اداری و استخدامی، طرح یک‌فوریتی ساماندهی نحوه استخدام در ادارات و نهاد‌ها و مراکز دولتی وابسته به دولت و مراکز نیمه‌ دولتی را بررسی خواهد کرد.
   
وی یاد آور شد: طرح مدیریت خدمات کشوری و طرح اجازه تصویب اساسنامه و تشکیل اتحادیه شهرداری و دهیاری‌های کشور در کارگروه‌های مربوطه بررسی می‌شود.

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس تاکید کرد: کارگروه جمعیت و حمایت از خانواده ادامه اصلاح سیاست‌های جمعیتی و حمایت از خانواده را در هفته جاری بررسی می‌کند.

وی در پایان افزود: کارگروه اشتغال و کارآفرینی نشست هم‌اندیشی در مورد موضوع اشتغال باحضور نهادهای حمایتی کشور و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی بررسی خواهد کرد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر