کد خبر: 18729 A

رئیس دانشکده مکانیک و هوافضا علوم و تحقیقات خبر داد؛

ظرفیت و توان علمی دانشجویان این واحد بسیار بالاست و باید به نحو احسن از این ظرفیت‌ها استفاده کرد. بر همین اساس رشته‌های جدیدی همچون سوانح هوایی و صلاحیت‌های پروازی در مقطع کار‌شناسی ارشد، تعمیرات و نگهداری هواپیما در در مقطع کار‌شناسی در این دانشکده راه اندازی می‌شود.

ایلنا: رئیس دانشکده مکانیک و هوافضا دانشگاه علوم و تحقیقات گفت: رشته‌های سوانح هوایی و صلاحیت‌های پروازی در مقطع کار‌شناسی ارشد و تعمیرات و نگهداری هواپیما در مقطع کار‌شناسی ناپیوسته در واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی راه اندازی می‌شود.

به گزارش ایلنا مرتضی خیاط رئیس دانشکده مکانیک و هوافضا این واحد دانشگاهی با بیان این مطلب که این دانشکده در حال حاضر دارای آزمایشگاه‌های مقاومت مصالح، انتقال حرارت، ترمودینامیک، مکانیک سیالات و کنترل فرآیند و آزمایشگاه ایرودینامیک ویژه رشته‌های مهندسی مکانیک و هوافضا است گفت: در آینده نزدیک آزمایشگاه‌های دینامیک، ارتعاشات، کارگاه اتوماتیک و کارگاه موتورهای هوایی ویژه رشته‌های مهندسی مکانیک و هوافضا در واحد علوم و تحقیقات راه اندازی خواهد شد.

وی به تجهیز کارگاه‌های دانشکده مکانیک و هوافضا واحد علوم و تحقیقات همچون کارگاه‌های بال و بدنه هواپیما، ابزارآلات دقیق و آزمایشگاه پردازش موازی اشاره کرد و گفت: دانشکده مکانیک و هوافضا این واحد دارای ۱۶۳۲دانشجو در مقاطع کار‌شناسی، کار‌شناسی ارشد و دکتری است.

خیاط گفت: دانشکده مکانیک و هوافضای واحد علوم و تحقیقات یکی از بر‌ترین دانشکده‌های مکانیک و هوافضای کشور محسوب می‌شود و در زمینه‌های آموزشی و پژوهشی از ظرفیت بالایی برخوردار است.

وی از برگزاری کارگاه‌های تخصصی از جمله طراحی و ساخت گلایدر، راکت‌های سوخت جامد، ساخت روبات و دوره‌های نرم افزارهای تخصصی مکانیک و هوافضا در این دانشکده خبر داد و افزود: دوره‌های طراحی راکت‌های سوخت جامد موشک برای اولین بار در کشور توسط دانشکده مکانیک و هوافضا واحد علوم و تحقیقات در حال برگزاری است.

وی از برگزاری مسابقات ملی طراحی راکت‌های سوخت برای نخستین باردر کشور به همت دانشکده مکانیک و هوافضا این واحد در سال آینده خبر داد و اظهار داشت: طرح‌های صنعتی قابل توجهی با همکاری این دانشکده و سازمان‌های مرتبط در کشور دنبال می‌شود که از جمله آن می‌توان به طرح ملی همکاری با سازمان صنایع هوایی نیروهای مسلح در زمینه‌های پژوهشی مانند طراحی موتور، کامپوزیت، بدنه و طراحی هواپیماهای سبک ۶نفره اشاره کرد.

وی با بیان این مطلب که طراحی قطعات و فعالیت‌های تحقیقاتی اینگونه از هواپیما‌ها از سال گذشته در دانشکده مکانیک و هوافضا واحد علوم و تحقیقات آغاز شده است، تصریح کرد: کارهای تحقیقاتی و عملیاتی مربوط به این نوع هواپیما‌ها در این دانشکده در حال پیگیری است. همچنین علاوه بر ارتقاء سطح علمی و پژوهشی دانشجویان و اساتید، با مشارکت در این پروژه‌ها، این دانشکده از حمایت‌های مالی بخش‌های صنعتی کشور نیز برخوردار می‌شود.

رئیس دانشکده مکانیک و هوافضا واحد علوم و تحقیقات گفت: ظرفیت و توان علمی دانشجویان این واحد بسیار بالاست و باید به نحو احسن از این ظرفیت‌ها استفاده کرد. بر همین اساس رشته‌های جدیدی همچون سوانح هوایی و صلاحیت‌های پروازی در مقطع کار‌شناسی ارشد، تعمیرات و نگهداری هواپیما در در مقطع کار‌شناسی در این دانشکده راه اندازی می‌شود.

خیاط از راه اندازی رشته مدیریت هوانوردی برای اولین بار در کشور توسط دانشکده مکانیک و هوافضا واحد علوم و تحقیقات در آینده خبر داد و گفت: گرایش طراحی جامدات در مقطع کار‌شناسی ارشد برای داوطلبان کنکور سال ۱۳۹۲ ایجاد می‌شود.

وی ادامه داد: در حال حاضر برنامه ریزی‌های بسیاری برای برگزاری مسابقات داخلی گلایدر در اسفندماه سال۹۱، مسابقه ملی راکت‌های سوخت جامد در پاییز سال۹۲و مسابقه روبات‌های پرنده در سال آینده صورت گرفته است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر