کد خبر: 16494 A

با ابلاغ قانونی از سوی رئیس جمهور صورت می‌گیرد؛

بر اساس ماده واحده این قانون، احکام قانون متعهدین خدمت به وزارت آموزش و پرورش مصوب ۸/۳/۱۳۶۹ به استثنای احکام ناظر بردانش آموزان دانش سراهای تربیت معلم به قوت خود باقی است.

ایلنا: از سوی رئیس جمهور، قانون الحاق دو تبصره به ماده (۱۷) قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمین حق‌التدریسی و آموزشیاران نهضت سواد آموزی در وزارت آموزش و پرورش دولت ابلاغ شد.

به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، قانون الحاق دو تبصره به ماده (۱۷) قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمین حق‌التدریسی و آموزشیاران نهضت سواد آموزی در وزارت آموزش و پرورش در مجلس شورای اسلامی تصویب و به تایید شورای نگهبان رسیده است از سوی رئیس جمهور برای اجرا ابلاغ شد.

بر اساس ماده واحده این قانون، احکام قانون متعهدین خدمت به وزارت آموزش و پرورش مصوب ۸/۳/۱۳۶۹ به استثنای احکام ناظر بردانش آموزان دانش سراهای تربیت معلم به قوت خود باقی است.

همچنین دانشجویان ورودی سال ۱۳۸۸مرکز تربیت معلم نیز که طبق مقررات مربوطه مشخص شده‌اند مشمول این حکم می‌شوند.
بر همین اساس، وزارت آموزش و پرورش موظف است در اجرای تبصره (۲) ماده (۵۱) قانون برنامه پنچ ساله پنچم توسعه جمهوری اسلامی ایران مصوب ۵/۱۰/۱۳۸۹ و بند (ج) ماده (۲۴) قانون مدیریت خدمات کشوری مصوب۷/۸/۱۳۶۸از تاریخ لازم الاجراء شدن این قانون حداکثر ظرف دوسال کلیه مربیان پیش دبستانی و نیروهای خریدخدمت آموزشی خود را که با آموزش وپرورش همکاری داشته‌اند از طریق برگزاری آزمون و با در نظر گرفتن شرایط شرایط مندرج در مواد (۲) و (۳) قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمین حق التدریسی و آموزشیاران نهضت سواد آموزی در وزارت آموزش و پرورش مصوب ۱۵/۷/۱۳۸۸واصلاحات بعدی آن، مدرک و رشته تحصیلی، جنسیت، نیاز منطقه‌ای و سنوات همکاری با آموزش و پرورش در الویت استخدام قرار دهد، درمورد مربیان پیش دبستانی مطابق روال قبل از سیاستگذاری، نظارت، صدور مجوز و تدوین متحوا عمل کند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر