کد خبر: 100879 A

رئیس کمیته آموزش عالی مجلس در گفت‌وگو با ایلنا:

وزارت علوم مجوز تاسیس دانشگاه ایرانیان را صادر نکرده است و اگر شورای عالی انقلاب فرهنگی این اقدام را کرده باشد این حتی موافقت اصولی برای تاسیس این دانشگاه محسوب نمی‌شود.

ایلنا: رئیس کمیته آموزش عالی مجلس گفت: بررسی روند دانشگاه ایرانیان و مراجع صادرکننده مجوز آن فردا (یکشنبه) به عنوان سؤال در این کمیسیون مطرح می‌شود.

"رضا‌ صابری" در گفت‌و گو با خبرنگار ایلنا با اشاره به اینکه تاکنون بحث مشخصی در این ارتباط در کمیسیون آموزش و تحقیقات نشنیده‌ام، افزود: اما کمیسیون از بعد نظارتی خود می‌تواند موضوعات مربوط به دانشگاه ایرانیان را رسیدگی و پاسخ لازم برای آن را پیدا کند.

وی به روند تاسیس دانشگاه اشاره کرد و افزود: در روال تاسیس دانشگاه ابتدا شورای عالی گسترش وزارت علوم باید موافقت اصولی خود را با تاسیس آن دانشگاه صادر کند اما برای آنکه این موافقت به موافقت قطعی تبدیل شود باید ساختمان و هیئت علمی دانشگاه مشخص شود؛ و در صورت لازم مجوز قطعی صادر می‌شود و به آن دانشگاه، دانشجو می‌دهند.

صابری تصریح کرد: وزارت علوم مجوز تاسیس دانشگاه ایرانیان را صادر نکرده است و اگر شورای عالی انقلاب فرهنگی این اقدام را کرده باشد این حتی موافقت اصولی برای تاسیس این دانشگاه محسوب نمی‌شود.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر