کد خبر: 57639 A

این لوح تقدیر از سوی خانم واندیا سیفورد رییس برنامه های اقدامات مطلوب برنامه اسکان ملل متحد خطاب به دکتر معصومه ابتکار رییس کمیته محیط زیست شورای شهر بوده و در آن از فعالیت های آن کمیته برای بهبود کیفیت زندگی در شهر تهران و نیز تدوین گزارش وضعیت محیط زیست تهران قدردانی شده است.

ایلنا: لوح تقدیر برنامه اسکان ملل متحد(UN Habitat) به کمیته محیط زیست شورای اسلامی شهر تهران به خاطر تلاش هایش در جهت ارتقای استانداردهای زیست محیطی پایتخت اعطا شد.

به گزارش ایلنا، این لوح تقدیر از سوی خانم واندیا سیفورد رییس برنامه های اقدامات مطلوب برنامه اسکان ملل متحد خطاب به دکتر معصومه ابتکار رییس کمیته محیط زیست شورای شهر بوده و در آن از فعالیت های آن کمیته برای بهبود کیفیت زندگی در شهر تهران و نیز تدوین گزارش وضعیت محیط زیست تهران قدردانی شده است.

کمیته محیط زیست شورای شهر با آغاز به کار سومین دوره این شورا توسط معصومه ابتکار تاسیس و تاکنون بیش از 180 جلسه آن برگزار شده است. به علاوه 24 کارگروه مانند آلودگی هوا، مدیریت پسماند، ساماندهی امواج، کیفیت فرآورده های غذایی، فضای سبز و... ذیل این کمیته فعالیت داشته اند. همچنین بیش از 200 بازدید از مناطق و جوامع محلی مختلف تهران به منظور بررسی و رصد وضعیت محیط زیست این شهر انجام شده است.

از مهم ترین لوایحی که در این کمیته به تصویب رسید و به شورای شهر ارجاع و مورد تصویب نهایی قرار گرفت گزارش وضعیت محیط زیست شهر تهران بود که براساس آن شهرداری تهران موظف شد به طور سالیانه وضعیت زیست محیطی شهر را براساس شاخص های تعیین شده، تدوین و ارایه نماید. براساس این مصوبه شهرداری تهران اولین گزارش خود را سال گذشته ارایه و دسترس عموم قرار داده است.

کمیته محیط زیست طی 5/5 سال گذشته استانداردی را برای مشارکت و هماهنگی بین بخشی میان ذی نفعان اصلی از جمله شهرداری، دولت، سازمان های غیردولتی، بخش خصوصی و جوامع محلی ایجاد کرده تا همگان از ارتقاء شاخص های زیست محیطی منتفع شوند. طی این دوره مسئولیت سیاست گذاری، هماهنگی و وضع راهبردهای بسیج اجتماعی و نظارت بر کلیه فعالیت های شهری را نیز تلاش کرده بر عهده داشته باشد.

لوح تقدیر برنامه اسکان ملل متحد طی مراسمی در مرکز مطالعات وزارت امور خارجه به رییس کمیته محیط زیست شورای شهر تهران و تعداد دیگری از مسئولان شهری و کشوری اهدا شد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر