کد خبر: 57503 A

این راه به دلیل مسائل امنیتی بسته شده بود و ما به دلیل آنکه موضوع امنیت زائران اهمیت دارد، بنابراین با مقامات عراقی وارد مذاکره شدیم و پس از جلسات متعدد به نتایج خوبی رسیدیم.

ایلنا: رئیس سازمان حج و زیارت از بازگشایی راه سامرا از امروز و اعزام زائران به عتبات با ۵۰ درصد تخفیف خبر داد.

به گزارش ایلنا، حجت الاسلام سید احمد موسوی افزود: زائرانی که به عراق اعزام می‌شوند از امروز می‌توانند قبور ائمه در سامرا را نیز زیارت کنند.

رئیس سازمان حج و زیارت افزود: این راه به دلیل مسائل امنیتی بسته شده بود و ما به دلیل آنکه موضوع امنیت زائران اهمیت دارد، بنابراین با مقامات عراقی وارد مذاکره شدیم و پس از جلسات متعدد به نتایج خوبی رسیدیم.

وی با اعلام اینکه اکنون شاخص امنیت در مسیر سامرا افزایش یافته است گفت: از ۲۴ اسفند تا ۱۴ فروردین سال ۹۲ برنامه‌های ویژه‌ای برای زیارت زائران کشورمان در عراق داریم.

رئیس سازمان حج و زیارت گفت: در این مدت روزانه بیش از ۵ هزار زائر در قالب ۱۲۵ کاروان عازم عتبات عالیات خواهند شد و ستاد نوروزی در دفتر نمایندگی عراق مستقر می‌شود.

موسوی از دولت برای تامین ارز مورد نیاز زائران عتبات عالیات قدردانی و اضافه کرد: دو شرکت هواپیمایی ایرانی نیز با ۵۰ درصد تخفیف، زائران را منتقل می‌کنند و در پی کاهش قیمت هستیم.

رئیس سازمان حج و زیارت همچنین از افزوده شدن ۱۰۰ پرواز برای سفر به عتبات عالیات در مدت ۲۰ روزه خبر داد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر