کد خبر: 53409 A

دهلران با داشتن سه یادمان شهدا، سابقه دفاع مقدس و وجود مناطق عملیاتی یكی از كریدورهای گردشگری دفاع مقدس در استان ایلام محسوب می شود.

ایلنا: بهزاد علیزاده فرماندار دهلران گفت: دهلران با داشتن سه یادمان شهدا، سابقه دفاع مقدس و وجود مناطق عملیاتی یکی از کریدورهای گردشگری دفاع مقدس در استان ایلام محسوب می‌شود.

به گزارش ایلنا، وی از ثبت یادمان‌های شرهانی و فکه در ردیف آثار دفاع مقدس خبر داد و اظهار کرد: کار ثبت منطقه عملیاتی چیلات در ردیف آثار دفاع مقدس نیز در حال انجام است.

علیزاده با اشاره به وجود ۱۰ بقعه متبرکه در این شهرستان مرزی، ادامه داد: آثار تاریخی و گردشگری قلعه شیاخ، تپه علی کش، مجموعه چشمه‌های آبگرم، چشمه‌های قیر و غار خفاش از جاذبه‌های گردشگری منحصر بفرد این شهرستان است.

وی اضافه کرد: تاکنون بیش از ۹۵ اثر تاریخی، فرهنگی و تفریحی این شهرستان در ردیف آثار ملی ثبت شده است.

فرماندار دهلران گفت: سال گذشته ۳۰۰ هزار مه‌مان نوروزی از دهلران بازدید کردند که ۹۹ هزار نفر از این مهمانان در شهرستان اسکان داده شدند.

وی پیش بینی کرد: امسال بیش از ۴۰۰ هزار مه‌مان نوروزی وارد این شهرستان مرزی شوند.

علیزاده از تشکیل کمیته‌های چهارگانه شامل امداد و نجات، اطلاع رسانی و اسکان و خدمات خبر داد و گفت: شش مکان در شهر دهلران و چهار مکان نیز در بخش‌ها برای اسکان مسافران نوروزی در نظر گرفته شده است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر