کد خبر: 33379 A

رئیس شورای عالی استان‌ها:

جاری بودن آب در این رودخانه تاثیر زیادی در تلطیف و طراوت هوا، شادابی و سرزندگی و کشاورزی مردم اصفهان به ویژه در شرق این کلان شهر دارد.

اصفهان – ایلنا: رئیس شورای عالی استان‌ها خواستار تعامل، همکاری و تدبیر مسئولان کشور برای حل مشکل رودخانه زاینده رود شد و گفت: این رودخانه چشم انداز زیبا و غیر قابل وصفی برای شهروندان اصفهانی به وجود می‌آورد و در حال حاضر این خلاء کاملاً برای همه و حتی گردشگران داخلی و خارجی محسوس و غیرقابل تحمل است.

به گزارش ایلنا، مهدی چمران اصفهان را شهر فرهنگی، تاریخی و گردشگری مطرح در کشور و جهان و آن را پویا، زنده و رو به رشد خواند و با انتقاد از خشکی رودخانه زاینده رود افزود: جاری بودن آب در این رودخانه تاثیر زیادی در تلطیف و طراوت هوا، شادابی و سرزندگی و کشاورزی مردم اصفهان به ویژه در شرق این کلان شهر دارد.

وی نبود آب در رودخانه زاینده رود را باعث افسردگی و ناراحتی انسان به ویژه آنهایی که پرآبی این رودخانه را شاهد بوده‌اند دانست و تاکید کرد: این رودخانه متعلق به کل کشور است و رفع این مشکل وظیفه نمایندگان مجلس شورای اسلامی، دولت و شورای عالی استان‌ها خواهد بود.

رئیس شورای عالی استان‌ها بهترین راهکار حل مشکل خشکی رودخانه زاینده رود را تعامل، هماهنگی و تدبیر مسوولان اعلام کرد و گفت: این مشکل باید از طرف دولت و مجلس شورای اسلامی به ویژه در زمان تدوین و تصویب بودجه سال آینده کل کشور مورد توجه جدی قرار گیرد و شورای عالی استان‌ها آمادگی دارد این موضوع را پیگیری نماید تا طراوت و شادابی و زندگی واقعی به اصفهان برگردد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر