کد خبر: 2952 A

رییس مجمع امور صنفی شهرستان کرج به ایلنا خبرداد:

اکثر این رستوران‌ها به دلیل دریافت جواز از اداره گردشگری، مشمول معافیت ۵۰ درصدی مالیات و برق هستند اما علی رغم این معافیت‌ها به جای ارزانفروشی حتی بیشتر از قیمت رستوران‌های داخل شهر به مشتریان سرویس می‌دهند.

ایلنا: برای مبارزه با گرانفروشیهای رستورانهای جاده چالوس مقرر شده تا با حضورمدیران اصناف، گردشگری و بخشداری آسارا جلسه‌ای برگزار شود تا به این مشکل رسیدگی شود.

رییس مجمع امور صنفی شهرستان کرج در گفت‌و‌گو با ایلنا ضمن انتقاد از گرانی‌های مشهود رستورانهای جاده چالوس گفت: رستوران‌های جاده چالوس بیشتر از نرخ نامه‌های مصوب اصناف به مشتریان سرویس می‌دهند و گرانفروشی می‌کنند به طوری که میانگین قیمتی غذاهای سرو شده در برخی از رستوران‌ها برای هر نفر حداقل ۵۰هزار تومان است.

حمید کریمی تصریح کرد: اکثر این رستوران‌ها به دلیل دریافت جواز از اداره گردشگری، مشمول معافیت ۵۰ درصدی مالیات و برق هستند اما علی رغم این معافیت‌ها به جای ارزانفروشی حتی بیشتر از قیمت رستوران‌های داخل شهر به مشتریان سرویس می‌دهند.

وی گفت: برای مبارزه با گرانفروشی‌های رستوران‌های جاده چالوس مقرر شده تا با حضورمدیران اصناف، گردشگری و بخشداری آسارا جلسه‌ای برگزار شود تا به این مشکل رسیدگی شود.

به گفته کریمی طی روزهای اخیر جلسات متعددی با حضورمدیران اصناف و فرماندار کرج در شورای تامین شهربرای رسیدگی به این مشکل برگزار شده است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر