کد خبر: 26467 A

این اشیاء شامل یک مجسمه فلزی نشسته و یک مجسمه فلزی ایستاده، یک مجسمه فلزی نیم تنه، یک النگو با دست بند، تعداد ۹ سکه مربوط به دوره اشکانی، یک عددمجسمه بز کوهی، دو رشته آویز و یک میله فلزی بوده است.

ایلنا- مریوان: فرمانده یگان حفاظت اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کردستان از کشف تعدادی اشیاء عتیقه از یک قاچاقچی عتیقه در شهرستان مریوان خبر داد.

سرهنگ غلام حسین امیری ضمن اعلام این خبر به ایلنا گفت: این اشیاء شامل یک عدد مجسمه فلزی نشسته، یک عدد مجسمه فلزی ایستاده، یک عدد مجسمه فلزی نیم تنه، یک عدد النگو با دست بند، تعداد ۹ سکه مربوط به دوره اشکانی، یک عددمجسمه بز کوهی، دو رشته آویز و یک می‌له فلزی بوده که توسط نیروی انتظامی این شهرستان از یک نفر کشف و ضبط شد.

وی افزود: شخص قاچاقچی توسط نیروهای خدوم انتظامی شهرستان مریوان دستگیر و تحویل مقامات قضایی شده تا پس از مراحل قانونی برای وی حکم صادر شود.

فرمانده یگان حفاظت میراث فرهنگی کردستان خاطرنشان کرد: دوره و قدمت اشیاء کشف شده بعد از بررسی توسط کار‌شناسان میراث فرهنگی مشخص می‌گردد که جزئیات آن متعاقبا به اطلاع مردم استان خواهد رسید.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر