کد خبر: 24455 A

رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان خرمدره:

رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان خرمدره گفت: با توجه به اقدامات ۶ ماههٔ نخست سال ۱۹ هزار هکتار از عرصه‎های ملی این شهرستان حفاظت می‌شوند.

زنجان – ایلنا: رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان خرمدره گفت: کاشت نهال‌ها ودرختان در زیباسازی طبیعت، پاکیزگی محیط زیست و جلوگیری از فرسایش‌ خاک مؤثر باشد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از زنجان، ‌ غلامرضا محمودی افزود: در واحد آبخیزداری این شهرستان نیز ۱۳۰ مترمکعب عملیات آبخیزداری و ایجاد بندهای رسوب‌گیر سنگ و ملاتی و کاشت نهال در پخش سیلاب نصیرآباد به مقدار ۱۵۰۰ اصله انجام شده است.

به گفته وی ۶۰ هزار اصله نهال برای زراعت چوب و فضای سبز توزیع شده است که می‌تواند در زیباسازی طبیعت، پاکیزگی محیط زیست و جلوگیری از فرسایش‌ خاک مؤثر باشد.

محمودی احداث ۳ دستگاه آبشخوارهای بهداشتی برای دام‌ها در مراتع و ۲۵ هکتار یونجه‌کاری از این اقدامات این اداره کل برشمرد و اظهار کرد: ۵۲ هکتار کودپاشی در مراتع، ۱۷ هزار و ۳۳۰ هکتار مدیریت چرا و ۳۵۰ هکتار نظارت بر محصولات فرعی از دیگر اقدامات واحد مراتع به شمار می‌آید که تأثیر بسزایی در روند پیشرفت کار‌ها در عرصه کشاورزی و دامپروری می‌گذارد.

محمودی از آموزش بهره‌برداران و دانش‌آموزان در زمینه آشنایی با منابع طبیعی به تعداد ۶۳۶ نفر روز، در واحد ترویج خبر داد و گفت: در واحد ممیزی و حقوقی نیز پاسخ به استعلامات ۱۴۰ مورد و پیگیری پرونده‌ها در مراجع قضائی ۱۵ مورد است که در ۶ ماههٔ نخست سال انجام شده‌ است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر