کد خبر: 7997 A

معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه یک:

مراسم روز سالمند به همت اداره سلامت شهرداری منطقه یک با حضور بیش از ۴ هزار سالمند عضو کانون جهاندیدگان در محلات برگزار می‌شود.

ایلنا: به مناسبت هفته سالمند، ۲۸ پایگاه سلامت سالمندی با هدف ارتقاء سطح سلامت سالمندان در محلات شمال پایتخت راه اندازی می‌شود.

به گزارش ایلنا، محسن جلالی معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری این منطقه با اعلام خبر فوق اظهار داشت: در هفته سالمند بیش از ۱۰۰ برنامه متنوع فرهنگی، آموزشی، تفریحی و... در سراهای محلات، بوستان‌ها، خانه‌های سالمند و... برگزار می‌شود که از آن جمله می‌توان به برپایی پایگاه‌های سلامت و ارائه خدمات پزشکی شامل مشاوره پزشکی، تغذیه، روان‌شناسی، تست قند خون، فشار خون و.... به سالمندان اشاره کرد.

جلالی با تاکید بر اشاعه فرهنگ تکریم و بزرگداشت سالمندان افزود: مراسم روز سالمند به همت اداره سلامت شهرداری منطقه یک با حضور بیش از ۴ هزار سالمند عضو کانون جهاندیدگان در محلات برگزار می‌شود.

وی افزود: کانون جهاندیدگان در ۲۶ محله تشکیل شده و با راه اندازی کمیته‌های گردشگری، تفریحی، فرهنگی، آموزشی، علمی، هنری و... به صورت خودگردان به انجام فعالیت‌های مختلف اجتماعی می‌پردازند.

معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه یک اجرای ۲۵ برنامه جشن در قالب تقدیر از دبیران کانون‌های محله‌ای، تجلیل از شهروند ارشد، جشن مادربزرگ‌ها و نوه‌ها، سخنرانی علمی و برنامه‌های فرهنگی هنری، اهدای شاخه گل به سالمندان و۲۲ کلاس آموزش ویژه سالمندان و خانواده‌ها، ۱۳ مسابقه ورزشی و فرهنگی، ۷ تور گردشگری- آموزشی، ۱۰ برنامه بازدید از سرای سالمندان و... از دیگر برنامه‌های تعیین شده در هفته سالمند عنوان کرد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر