کد خبر: 79672 A

وزیر سابق کار:

ائتلاف "در امتداد مهر" ادامه گفتمان احمدی نژاد است

سلیقه‌های مختلفی جهت حضور در شورای شهر تهران اعلام آمادگی کردند و ضمن احترام به تمامی افراد می‌گویند مردم در طول ۱۰ سال گذشته مدیریت احمدی‌نژاد را تجربه کرده‌اند و ما در تلاش هستیم این مسیر را با عنوان در امتداد مهر ادامه دهیم.

ائتلاف "در امتداد مهر" ادامه گفتمان احمدی نژاد است

ایلنا: وزیر سابق کار گفت: ائتلاف امتداد مهر، پیرو مدیریت و گفتمان احمدی‌نژاد در شورای شهر تهران است و این ائتلاف سعی دارد تا مردم از مدیریت و گفتمان احمدی‌نژاد در شهر تهران بی‌بهره نماند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، عبدالرضا شیخ الاسلامی در نشست خبری با اصحاب رسانه در رابطه با اسامی لیست نامزدهای ائتلاف امتداد مهر در انتخابات شورای شهر گفت: مجموعه فعالیت‌های شورا خیلی بیشتر از شهرداری است و تلاش ما این است که با استفاده از تمام ظرفیت‌ها خدمترسانی بیشتری را به مردم ارائه کنیم که حضور افراد سر‌شناس در این لیست باعث شده است با مسئولیتی جدی‌تر به کار خود ادامه دهیم.

وزیر سابق کار تصریح کرد: جهت گسترش مشارکت مردم در انتخابات با توجه به تاکید رهبری بر حماسه بزرگ سیاسی وارد این عرصه شده‌ایم و اعتقاد داریم که مشارکت گسترده مردم می‌تواند مشکلات داخلی و خارجی کشور را رفع کند.

وی ادامه داد: نظام مدیریت شهری با نگاه به مشارکت مردمی در قالب نهاد شورا‌ها در کشور اهمیت ویژه‌ای دارد لذا ترکیب شورای شهر تهران به عنوان یکی از نهادهای مهم تهران فرا‌تر از محدوده شهری خود تهران است چراکه تهران به عنوان یک شهر مهم اسلامی برشمرده می‌شود.

شیخ اسلامی ضمن اشاره به مدیریت ۱۰ ساله محمود احمدی‌نژاد در امور شهری و کشوری افزود: دوره جدید و درخشانی با حضور احمدی‌نژاد به ظهور رسید و مدیریت عالی شهرداری تهران به عنوان امر عالمانه با شاخص‌های پاکی، ساده زیستی و عشق به خدمت به مردم ارائه شده است و ما در این ائتلاف سعی داریم گفتمان احمدی‌نژاد را در مدیریت شهری ادامه دهیم.

وزیر سابق کار تصریح کرد: گفتمان احمدی‌نژاد یک مدیریت مردمی، کار‌شناسانه، کم خرج و پربازده بود و اگر امروز در شهرداری تهران به این موفقیت‌ها دست پیدا کرده‌ایم ناشی از این مدیریت بوده است.

این عضو ائتلاف امتداد مهر تاکید کرد: ‌ باور ما بر این است اگر به شوق خدمت مردمی وارد عرصه کار شده‌ایم باید در مدیریت خود به دور از منافع جناحی و منیت‌ها از ظرفیت‌های موجود شهری استفاده کنیم.

وی شهردار منتخب این ائتلاف را علی نیکزاد عنوان کرد و گفت: انتخاب شهردار از همین امروز نشان دهنده انسجام و اتحاد بین اعضای گروه است و ما می‌توانیم با استفاده از تجارب این فرد در عرصه مختلف اجرایی در شهر موفق عمل کنیم و به خوبی از امور شهری برآییم.

شیخ الاسلامی ضمن اشاره به سابقه نیکزاد در امور اجرایی گفت: اولویت‌های ما در امور شهری تهران مهار مشکلات حمل و نقل و ترافیکی شهر و همچنین رفع مشکل مسکن شهروندان است که با توجه به سابقه علی نیکزاد در وزارت راه و مسکن می‌توان مشکلات را رفع کرد.

وزیر سابق کار، راه حل اصلی در رفع مشکل مسکن را پرداختن به نوسازی بافت‌های فرسوده و استفاده از هزاران هکتار زمین دست نخورده در تهران عنوان کرد و گفت: با توجه به تجربه موفق از مسکن مهر تولید و توزیع مسکن به صورت مدرن و با رعایت اصول روز دنیا در بین اقشار ضعیف شهر را از اولویت‌های شورای شهر قرار خواهیم داد.

وی دومین اولویت شورا را مهار مشکلات ترافیکی خواند و گفت: شورای شهر با همکاری شهرداری و بدون مداخله در امور اجرایی با تشدید نظارت و پروژه‌های مختلف شهری و استفاده از ظرفیت سایر دستگاه‌ها مشکلات حمل و نقل و ترافیکی شهر را حل می‌کنیم.

شیخ اسلامی در اعلام اسامی این گروه امتداد مهر گفت: علاوه بر خود بنده علی ذبیحی، پروین احمدی‌نژاد، مهندس رهنما، حسین هاشمی، طیبی، ناصر بختیاری، داوود نظام آبادی، آتنا آل یاسین، علیرضا سودایی، هما فلاح تفتی، اسدالله حیدری، نرگس خباز‌ها، حمیدرضا سیفی و بسیاری از افراد دیگر از اعضای لیست ما خواهند بود.

وزیر سابق کار خاطرنشان کرد: سلیقه‌های مختلفی جهت حضور در شورای شهر تهران اعلام آمادگی کردند و ضمن احترام به تمامی افراد می‌گویند مردم در طول ۱۰ سال گذشته مدیریت احمدی‌نژاد را تجربه کرده‌اند و ما در تلاش هستیم این مسیر را با عنوان "در امتداد مهر" ادامه دهیم و حضور چهره‌های بزرگ و نزدیک به احمدی‌نژاد همچون خود بنده و پروین احمدی‌نژاد و علی نیکزاد، نشان‌دهنده این است که ائتلاف «در امتداد مهر» جدیت بیشتری در استمرار مسیر و گفتمان احمدی‌نژاد دارد.

وی در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران مبنی بر حمایت از کاندیداهای ریاست جمهوری در شورای شهر تاکید کرد: از کاندیدای خاصی در شورای شهر حمایت نخواهیم کرد و تنها با نظارت در امور اجرایی سعی در ارتقا وضعیت شهری تهران داریم.

شیخ الاسلامی در پاسخ به اعضای این ائتلاف گفت: ملاک ما در انتخاب اعضا با توجه به حجم و نوع کار در شهرداری شایستگی‌ها، تخصص‌ها و تجربه‌ها از اقشار مختلف شهری است تا بتوانند امور مختلف شهری را پوشش دهند.

وزیر سابق کار مهم‌ترین وظیفه شورا را انتخاب یک شهردار لایق جهت هدایت شهر عنوان کرد و افزود: شورای شهر با سیاست گذاری، نظارت دقیقی و همکاری با شهرداری تهران می‌تواند شهردار تهران را در هدایت شهر یاری کند ولی به هیچ عنوان شورا در امور اجرایی دخالتی نخواهد داشت بلکه مطالبات مردم را در مصوبات خود در نظر می‌گیرد و بر فعالیت شهرداری نظارت می‌کند.

وی ادامه داد: شورای شهر موظف است به جای پرداختن به مسائلی که گره‌گشای مردم نیست به دنبال مصوبات راه گشای شهری باشد لذا ما در فعالیت خود در مرحله اول اولویت را به مردم متوسط و ضعیف جامعه می‌دهیم و پس از آن اولویت ما به کم هزینه بودن پروژه‌ها و کیفیت و تسریع اجرای پروژه‌ها اختصاص می‌یابد تا مردم فشار کمتری را تحمل کنند و از امکانات شهری سریع‌تر برخوردار شوند.

شیخ الاسلامی در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران مبنی بر ارزیابی عکلکرد شهرداری تهران گفت: ما ظرفیت‌ها و داشته‌های خودمان را عرضه می‌کنیم و بدنبال اتهام به دیگران نیستیم ولی این را اضافه می‌کنم در شورای شهر اولویت ما در اجرای پروژه‌ها متفاوت‌تر است که سرعت و کم هزینه بودن از اهداف اصلی ما است.

وزیر سابق کار درباره رد صلاحیت برخی از اعضا این ائتلاف گفت: متاسفانه برخی از افراد ما به هر دلیلی رد شدند ولی ما تابع قانون هستیم و خوشبختانه آنقدر نیروی خوب وجود دارد و آنقدر حامی تفکر احمدی‌نژاد زیاد است که ما محتاج به نیروی متخصص و باتجربه نمانیم.

انتخابات شورای شهر ائتلاف در امتداد مهر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر