کد خبر: 7949 A

مدارس بزرگسالان در نوبت بعداز ظهر دبیرستان‌ها دایر می‌شود و واجدان شرایط می‌توانند با مراجعه به این مدارس برای ادامه تحصیلشان نام نویسی کنند.

 

ایلنا: نام نویسی مدارس بزرگسالان، آموزش از راه دور و داوطلبان آزاد از نیمه مهر در کشور آغاز می‌شود.

به گزارش ایلنا، قربانعلی افشانی ـ مدیرکل دفتر آموزش متوسطه نظری وزارت آموزش و پرورش ـ گفت: واجدان شرایط نام نویسی و تحصیل در این مراکز حتما باید از نظر خدمت نظام وظیفه عمومی مشکلی برای ادامه تحصیل نداشته باشند و براساس این قانون حداکثر تا سن ۲۴ سالگی می‌توانند در این مدارس نام نویسی کنند.

وی افزود: افرادی که برای ادامه تحصیل در دوره پیش دانشگاهی به مدارس بزرگسالان و آموزش از راه دور مراجعه می‌کنند باید گواهینامه پایان تحصیلات دوره سه ساله متوسطه را ارائه کنند.

وی با اشاره به مهلت چهار ساله تحصیل در مدارس روزانه افزود: دانش آموزانی که در این مهلت نتوانند تحصیلاتشان را در دوره روزانه به پایان برسانند می‌توانند از طریق مدارس بزرگسالان یا مراکز آموزش از راه دور یا به شکل داوطلب آزاد ادامه تحصیل دهند.

افشانی تصریح کرد: دانش آموزان دوره متوسطه نیز که در مهلت مقرر در دوره روزانه فقط برخی دروس را گذرانده و در برخی دروس قبول نشده‌اند پس از نام نویسی در مدارس بزرگسالان و مراکز آموزش از راه دور یا به شکل داوطلب آزاد فقط دروسی را که قبول نشده‌اند در این مراکز می‌گذرانند.

وی ادامه داد: مدارس بزرگسالان در نوبت بعداز ظهر دبیرستان‌ها دایر می‌شود و واجدان شرایط می‌توانند با مراجعه به این مدارس برای ادامه تحصیلشان نام نویسی کنند.

به گزارش ایلنا، در حال حاضر ۲۴۳۱ دبیرستان بزرگسال فعال شامل ۱۱۷۵ مرکز دخترانه و ۱۲۵۶ واحد پسرانه در کشور دایر است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر