کد خبر: 7754 A

سید بهلول حسینی درگفت‌و‌گو با ایلنا مطرح کرد؛

تحقیق وتفحص از سازمان ثبت و اسناد و املاک کشور راهی در راستای مبارزه با فساد اقتصادی به شمار می‌رود.

ایلنا: عضو کمیسیون عمران در مجلس شورای اسلامی گفت: تحقیق و تفحص از سازمان‌ها و نهادهای دولتی حق قانونی و ذاتی مجلس برای پی بردن و جرائم و تخلفات است.

سید بهلول حسینی در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایلنا در رابطه با تحقیق و تفحص از سازمان ثبت و اسناد و املاک کشور توسط نمایندگان مجلس با بیان اینکه هنوز ۱۵ امضا برای مطرح شدن این تحقیق و تفحص در صحن علنی جمع آوری نشده است گفت: اعضا کمیسیون در نظر دارند تا امضای مورد نیاز را برای انجام تحقیق و تفحص از سازمان ثبت و اسناد و املاک کشور را برای طرح در صحن علنی تا هفته آینده با رایزنی‌هایی جمع آوری کنند.

وی افزود: به دلیل اینکه سازمان ثبت و اسناد و املاک کشور متولی ثبت سندهای اراضی در کشور است لذا نمایندگان می‌بایست برای تحقیق و تفحص از زمین خواری در این سازمان دولتی ورود پیدا کنند و تحقیق و تفحص از این سازمان لازم و ضروری است.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی بیان کرد: سازمان ثبت و اسناد و املاک کشور باید به گونه منطقی اقدامات خود را محاسبه کند تا در کشور شاهد زمین خواری نباشیم.

نماینده میانه در خانه ملت گفت: امروزه افرادی هستند که با داشتن واسطه در سازمان ثبت اسناد و املاک کشور بیشتر اراضی کشور از جمله زمین‌های کشاورزی و جنگلی را به نام خود و یا بزرگان خود می‌کنند و در فرصت مناسبی با قیمت‌های گزافی آن‌ها را به مردم می‌فروشند و یا با آپارتمان سازی‌های متعدد باعث از بین رفتن زمین‌های زراعی و چنگلی می‌شوند.

وی با بیان این مطلب که تحقیق و تفحص حق قانونی ذاتی مجلس برای پی بردن به جرائم و تخلفات است گفت: اعضای کمیسیون عمران با کمک گرفتن از دیگر کمیسیون‌های مربوطه همچون مرکز پژوهش‌ها، کمیسیون آب کشاورزی و منابع طبیعی در نظر دارند پس از تعطیلات مجلس طرح تحقیق و تفحص را در صحن علنی مطرح کنند.

نماینده میانه در مجلس شورای اسلامی گفت: تحقیق وتفحص از سازمان ثبت و اسناد و املاک کشور راهی در راستای مبارزه با فساد اقتصادی به شمار می‌رود.

عضو کمیسیون عمران نماینده مردم میانه در مجلس شورای اسلامی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر