کد خبر: 71519 A

سخنگوی شورای شهر تهران:

تمامی درآمدهای سازمان زیباسازی به خزانه شهرداری واریز و هزینه کرد سازمان از خزانه شهرداری تامین شود.

ایلنا: سخنگوی شورای شهر تهران، گفت:‌ وزیر کشور می تواند به شورا اعلام کند تا فعلا افزایش نرخ کرایه ها متوقف شده و به قیمت سال گذشته این کرایه ها اعمال شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا، خسرو دانشجو در پایان جلسه علنی امروز شورای شهر تهران به جمع خبرنگاران آمد و با بیان اینکه افزایش کرایه های تاکسی و بخش حمل و نقل عمومی بر اساس مصوبه شورای شهر صورت گرفته است گفت: فرمانداری تهران به مدت 15 روز فرصت اعتراض به این مصوبه را داشت که به صورت قانونی و کتبی به شورا ارسال کند.

وی با بیان اینکه فرمانداری تنها اعتراض خود را از سوی جراید اعلام کرد گفت: اگر افزایش نرخ کرایه ها در شرایط کنونی به صلاح نیست با نگاه مصلحت اندیشی وزیر کشور می تواند به شورا اعلام کند تا فعلا افزایش نرخ کرایه ها متوقف شده و به قیمت سال گذشته این کرایه ها اعمال شود ما نیز بر اساس دستور وزیر کشور با ابلاغ به شهرداری تهران می خواهیم تا از افزایش کرایه ها خودداری کند اما باید مابه تفاوت این افزایش نرخ‌ها از محلی تامین شود.

سخنگوی شورای شهر تهران با اشاره به اینکه حاضرین در فضایی کاملا دوستانه بر سر این مساله صحبت کنیم گفت: رانندگان زحمت‌کش تاکسی نیز از ما انتظار دارند به شرایط آنها توجه کنیم.

دانشجو همچنین درباره بررسی میزان فروش املاک و مستغلات شهرداری تهران گفت: 50 درصد از بودجه شهرداری تهران در بخش غیرنقدی است و قرار است نرم افزار جامع مالی برای خرید وفروش املاک شهر تهران طراحی شود تا تمامی خرید و فروش املاک شهرداری به صورت سیستماتیک نظارت شود.

وی همچنین از بررسی حسابرس مالی سازمان زیباسازی و مدیریت بحران شهر تهران خبر داد و گفت: این گزارش برای سازمان زیباسازی از نظر حسابرس مقبول اما برای مدیریت بحران مشروط بود همچنین تصمیم گیری شد تا از این پس تمامی درآمدهای سازمان زیباسازی به خزانه شهرداری واریز و هزینه کرد سازمان از خزانه تامین شود.

دانشجو درباره بافت های فرسوده، افزود: اگر منصفانه نگاه کنیم در حوزه بافت فرسوده اتفاقات خوبی در تهران افتاده است و اتفاقاتی که می توانست بی افتد بعضا رخ نداده است. انتظار شورا صد در صد تامین نشده است. شورا انتظار وضعیت بهتری داشت چرا که حمایت های خوبی همچون فایناس 400 میلیون دلار و بودجه های کلان به این موضوع اختصاص داده شد.

وی تصریح کرد: عزیزان در بافت های فروسوده کارهای خوبی کرده اند نقاطی از تهران مورد توجه قرار گرفت و سامان بخشیده شد. ساماندن دادن به باف فرسوده کار بزرگی است که ان شا الله با میان آمدت تمامی عرصه ها همچون عرصه دولتی،پولی و بانکی و شهرداری نظام مهندسی و... ساماندهی لازم در دوره های بعدی صورت گیرد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر