کد خبر: 57614 A

شهردار تهران:

در حوزه عمرانی اتفاقات خوبی در سال ۹۲ در شهر تهران رقم خواهد خورد که مهم‌ترین آن‌ها افتتاح بزرگراه امام علی (ع) در ۱۳ رجب است. بزرگراهی ۲۷ کیلومتری و دارای ۴ لاین تند رو و با بیش از ۵۷ پل که از شمال تا جنوب تهران امتداد دارد.

ایلنا: شهر دار تهران گفت: دریاچه چیتگر با بیش از ۶ میلیون مکعب حجم آبگیری روز ولادت حضرت فاطمه (س) افتتاح خواهد شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، محمد باقر قالیباف در مراسم بهره برداری از قطعه پایانی بزرگراه آزادگان ضمن بیان این مطلب اظهار کرد: احداث و بهره برداری از این دریاچه از آروزهای تاریخی مردم تهران بود که ان شاء الله در سال ۹۲ افتتاح خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه پروژه صدر نیایش نیز بعد از چهار ماه تاخیر در موعد مقرر به بهره برداری خواهد رسید از افتتاح پروژه‌های متعدد فرهنگی در سال آینده خبر داد و گفت: باغ کتاب تهران بزرگ‌ترین سالن تا‌تر کشور از جمله پروژه‌های فرهنگی خواهد بود که در سال آینده بهره برداری خواهد شد. همچنین پارک اکو در غرب تپه‌های عباس آباد سال آینده به بهره برداری خواهد رسید.

شهردار تهران در ادامه با تاکید بر اینکه سال ۹۲ برای همه سال امید است، اظهار کرد: در حوزه عمرانی اتفاقات خوبی در سال ۹۲ در شهر تهران رقم خواهد خورد که مهم‌ترین آن‌ها افتتاح بزرگراه امام علی (ع) در ۱۳ رجب است. بزرگراهی ۲۷ کیلومتری و دارای ۴ لاین تند رو و با بیش از ۵۷ پل که از شمال تا جنوب تهران امتداد دارد.

قالیباف با بیان اینکه قول داده‌ایم قبل از اتمام این دوره مدیریت شهری هیچ پروژه کوچک، بزرگ و فرا منطقه‌ای در شهر باقی نماند اظهار کرد: شهر را شسته و رفته تحویل خواهیم داد.

وی همچنین خاطرنشان کرد: بزرگراه شهید مهتدی در منطقه ۱۸ و پل اول تقاطع غیر هم سطح کهریزک هم اکنون آماده بهره برداری است که ان شا الله همکاران من امروز آن را افتتاح خواهند کرد.

شهردار تهران در ادامه با اشاره به بهره برداری از قطعه پایانی بزرگراه آزادگان اظهار کرد: خدا را شاکرم که در آستانه نوروز همکارانم توفیق یافتند و این پروژه مهم را به شهروندان تحویل دادند.

وی با بیان اینکه بزرگراه آزادگان پرترافیک‌ترین معبر مواصلاتی کشور است و خودروهای سنگین و نیمه سنگین از این معبر عبور می‌کنند، گفت: قبل از حضور در شهرداری تهران فکر نمی‌کردم تند روهای بزرگراه آزادگان ساخته نشده باشد اما بعد از به عهده گرفتن مسئولیت شهردرای تهران احداث سازه‌های این بزرگراه را در الویت کاری گذاشتم بعد از آغاز کار نیز متوجه وجود مشکلات متعدد از جمله آبرفتی بودن زمین، تبدیل این بزرگراه به محل تخلیه نخاله و شرایط فنی خاص آن شدم.

قالیباف با بیان اینکه در بعضی از نقاط این بزرگراه بیش از ۱۲ متر خاکبرداری انجام شد تا زیر سازی مناسبی در این پروژه اجرا شود گفت: بزرگاره آزادگان یکی از حادثه خیز‌ترین معبرهای شهر تهران است. مقام معظم رهبری نیز روز گذشته تاکید داشتند که در آستانه تعطیلات مسئولان کاری انجام دهند که مردم شاد باشند و خوشبختانه همکاران من با فرهنگ دفاع مقدس تلاش کردند تا به وعده خود عمل کرده و پیش از آغاز مسافرت‌های نوروزی بهره برداری از بزرگراه آزادگان را انجام دهند.

وی تصریح کرد: بزرگراه آزادگان از نظر کیفیت، ایمنی و سرعت اجرا یکی از ماندگار‌ترین پروژه‌ها در کشور خواهد بود.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر