کد خبر: 53448 A

عضو شورای شهر ساری:

ایجاد شوراها و راه اندازی آن از دستاوردهای بزرگ دوران اصلاحات باست.

ایلنا: عضو شورای شهر ساری گفت: به ۸ دلیل معتقدم که تعداد اعضای شورای شهر باید افزایش پیدا کند.

به گزارش ایلنا از ساری، سید محمد آقا میری، عضو شورای شهر ساری در نطق خود در جلسه علنی شورا، ایجاد شورا‌ها و راه اندازی آن را از دستاوردهای بزرگ دوران اصلاحات برشمرد و گفت: شورا‌ها از اقدامات خوب و ماندگار رئیس جمهور محبوب دوران اصلاحات بود و من معتقدم برای پیاده شدن دموکراسی و چندصدایی در جامعه بهتر است که تعداد اعضای شوراهای شهر کشور افزایش یابد.

وی افزود: قرار شد تعداد اعضای شورای شهرساری از ۷نفر به ۱۳ نفر افزایش پیدا کند اما امروز صحبت ازکاهش آن به‌‌ همان ۷ نفر است در صورتی که ضرورت افزایش تعداد اعضا امرروشنی است.

آقامیری تاکید کرد: به ۸ دلیل معتقدم تعداد اعضای شورای شهرساری باید افزایش پیدا کند اول اینکه افزایش تعداد اعضا به دموکراسی نزدیک تراست زیرا در این صورت صدا‌های متنوع و متکثر شنیده می‌شود و دوم اینکه حاصل این افزایش ترکیب اعضای قدیم و جدید خواهد بود که دو فایده دارد یکی فعالیت مضاعف و دیگری ذخیره سازی و پرورش افراد مجرب به عنوان نمایندگان مردم.

عضو شورای شهر ساری کاهش لابی منفی را از دیگر فواید افزایش اعضای شورا عنوان کرد و بیان داشت: این امر باعث افزایش آستانه تحنمل پذیری خواهد شد.

وی دلیل پنجم را پر کردن خلا نبود شورایاری‌ها در شهرهایی چون ساری دانست و اظهار داشت: افزایش تعداد اعضا این نقص را جبران می‌کند.

آقامیری در ادامه گفت: این پیشنهاد بر اساس تصریح قانون ارائه شده و در برخی شهر‌ها صرفا با بخشنامه وزارت کشور تعداد اعضا کم شده است که این مسئله با قانون مغایرت دارد.

وی در پایان از همکارانش در شورا و داوطلبین حضور در این نهاد خواست تا از رقابت هراس نداشته باشند زیرا افزایش تعداد رقبا به صلاح مردم است و از منفعت شخصی می‌کاهد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر