کد خبر: 53423 A

سخنگوی شهرداری تهران:

پیش‌بینی بازدید ۳۰۰ هزار نفر از برج میلاد/ کاشت ۷ میلیون نهال مثمر و غیرمثمر به مناسبت نوروز ۹۲/ آماده باش شهرداری تهران در پنجشنبه آخر سال/ نشست شهرداران کلان‌شهر‌ها برگزار می‌شود.

ایلنا: سخنگوی شهرداری تهران در آخرین نشست خبری خود در سال جاری علاوه بر تشریح وضعیت پروژه‌های شهر تهران به اقدامات شهرداری تهران در ایام نوروز ۹۲ پرداخت و گفت: با توجه به پیش بینی ما امسال شهروندان از تهران خارج نمی‌شوند و تعداد کمی از آن‌ها به مسافرت می‌روند از این رو برنامه‌های متنوع فرهنگی و اجتماعی ویژه مسافران نوروزی و شهروندان تعریف شده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، سید محمد هادی ایازی در نشست خبری خود که به مناسبت تشریح عملکرد شهرداری تهران در ایام نوروز ۹۲ برگزار شد در جمع خبرنگاران اظهار کرد: پیش بینی ما بر این است که امسال جمعیت تهران در ایام نوروز افزایش یابد از این رو برنامه‌های متعددی در سطح تهران به ویژه در مناطق گردشگری یک، ۱۲ و ۲۰ برنامه ریزی شده است که جنبه گردشگری دارد.

پیش‌بینی بازدید ۳۰۰ هزار نفر از برج میلاد

وی با اشاره به برنامه‌های متعددی که برای برج میلاد برای ایام عید پیش بینی شده است افزود: سال گذشته ۱۶۰ هزار نفر در ایام نورزو از برنامه‌های فرهنگی و اجتماعی برج میلاد بازدید کردند که با توجه به غنی سازی برنامه‌های سال ۹۲ پیش بینی ما بر این است که ۳۰۰ هزار نفر از برج میلاد بازدید کنند با توجه به اینکه قیمت بلیت بازدید از برج میلاد افزایش نمی‌یابد و با تخفیف ۲۰ تا ۴۰ درصدی بلیت‌ها ارائه می‌شود قطعا استقبال مردم از برج میلاد افزایش می‌یابد.

سخنگوی شهرداری تهران با اشاره به برنامه‌های دیگری که در باغ موزه دفاع مقدس و قصر برنامه ریزی شده است تصریح کرد: علاوه بر برنامه‌های فرهنگی و اجتماعی ویژه نوروز ۹۲ اقدامات دیگری در بخش تهران گردی انجام شده است می‌توان به وجود اتوبوس‌ها و کالسکه سواری اشاره کرد همچنین برای مسافران نوروزی شهر تهران نیز در مبادی ورودی بنر‌هایی مبنی بر اطلاع رسانی از وضعیت برنامه‌های سال ۹۲ تعریف شده است.

ایازی با بیان اینکه اعضای خانه شهریاران جوان با لباس مستعد الشکلی در ورودی بزرگراه‌های شهر تهران و ترمینال‌ها و راه آهن مستقر می‌شوند تا اطلاع رسانی دقیقی از اقدامات انجام شده برای مسافران نوروزی ۹۲ انجام دهند افزود: بوستان‌های چیتگر، خاوران، شهید کاظمی و بوستان‌های داخل شهر برای اسکان موقت مسافران نوروزی آماده شده است و حتی مکان‌هایی را برای نصب چادر این افراد دیده شده است در همین راستا اجاق سیار نیز برای مسافران تعبییه شده است تا علاوه بر حفظ زیبایی بوستان‌ها شرایط برای مسافران نوروزی از تهران مهیا باشد.

کاشت ۷ میلیون نهال مثمر و غیرمثمر به مناسبت نوروز ۹۲

سخنگوی شهرداری تهران همچنین از کاشت ۷ میلیون نهال مثمر و غیرمثمر به مناسبت نوروز ۹۲ و توزیع یک میلیون نهال رایگان در این ایام خبرداد و درباره برگزاری جشنواره شکوفا نیز گفت: سال گذشته جشنواره شمسه را برگزار کردیم که امسال با تنوع برنامه‌های آن در قالب جشنواره شکوفا اقداماتی انجام شده است. تاکنون ۵۲۰ هزار در بخش‌های مختلف از جشنواره شکوفا استقبال کردند. همچنین با اقدامات انجام شده در سال جاری ۲۰۰ بوستان به مجموع بوستان‌های شهر تهران افزوده شده است تا مجموع بوستان‌ها به ۲ هزار بوستان افزایش یابد.

وی ادامه داد: خوشبختانه کمربند سبز شهرداری تهران نیز در حال توسعه است و با توجه به اهمیت به فضاسازی در شهر تهران بیشتر بزرگراه‌های شهر به خوبی کاشت نهال صورت گرفته است و این مساله در بزرگراه‌های در حال ساخت همچون امام علی نیز درحال انجام است و خوشحالیم از اینکه میهمانان خارجی به سرسبز بودن شهر تهران اذعان دارند.

آماده باش شهرداری تهران در پنجشنبه آخر سال

ایازی درباره اقدامات مدیریت شهری برای پنجشنبه آخر سال نیز گفت: این روز یکی از شلوغ‌ترین روزهای سال به ویژه در محدوده بهشت زهرا است که به دلیل احترام شهروندان به اهل قبور تمهیدات ویژه‌ای در بخش اتوبوس رانی و مترو تعریف شده است همچنین شهرداری خود عطرافشانی مزار شهدا و غباررویی تمام قبور را در دستور کار دارد. از همین جا اعلام می‌کنم در این روز شهرداری تهران به ویژه سازمان بهشت زهرا و حمل و نقل در آماده باش کامل هستند.

وی همچنین درباره برگزاری برنامه راهیان نور ویژه نوروز ۹۲ نیز گفت: این برنامه با همکاری سازمان بسیج شهرداری تهران امسال بیش از سنوات گذشته اجرایی می‌شود مضاف بر اینکه استقبال کسانی که برای اولین بار از مناطق جنگ بازدید می‌کنند افزایش یافته است.

تشریح وضعیت تملک زندان اوین و تبدیل آن به بوستان

ایازی درباره تملک زندان اوین و تبدیل آن به بوستان نیز این گونه پاسخ داد: مذاکرات اولیه شهردار تهران با رئیس قوه قضاییه پیش از این انجام شده است و تملک اوین مستلزم تهیه مکان مناسب برای زندان اوین و ساخت آن است که به اعتبار زیادی نیاز داریم.

وی درباره پرداخت سهم یارانه بلیت مترو و اتوبوس رانی تهران از سوی دولت نیز گفت: دولت تاکنون به جز هما مقادیر ناچیزی که چند ماه گذشته پرداخت کرده است بودجه‌ای از سرفصل یارانه‌ها به مدیریت شهری پرداخت نکرده است ولی ما همچنان امیدواریم که دولت در روزهای پایانی به تعهدات خود عمل کند و از این مساله نیز استقبال می‌کنیم.

نشست شهرداران کلان‌شهر‌ها برگزار می‌شود

سخنگوی شهرداری تهران از برگزاری نشست شهرداران کلان شهر‌ها در آخر هفته جاری در شیراز خبرداد و گفت: این موضوع در این نشست مطرح می‌شود چرا که با شرایط بد اقتصادی و فشارهایی که به شهرداری‌ها وارد شده است نیاز است دولت بودجه خود را در بخش کمک به شهرداری‌ها پرداخت کند البته ما به مشکلات دولت واقف هستیم اما امیدواریم دولت نیز یک سوم هزینه خود را در بخش حمل و نقل به شهرداری‌ها به ویژه شهرداری تهران پرداخت کند.

وی با بیان اینکه در سال جاری بودجه سرفصل یارانه بلیت مترو و اتوبوس رانی دولت را شهرداری تهران پرداخت کرده است تصریح کرد: انتظاری که از میزان کمک‌های دولت در بخش حمل و نقل می‌رفت برآورده نشد.

ایازی در ادامه نشست درباره درصد افزایش کرایه حمل و نقل عمومی و تاکسیرانی در سال ۹۲ پاسخ صریحی نداد و از خبرنگاران خواست تا زمان تعیین تکلیف دقیق میزان افزایش کرایه‌ها صبر کنند و از اطلاع رسانی ناقص پرهیز کنند.

وی درباره مناسب سازی بوستان‌ها برای معلولان و جانبازان نیز گفت: اقدامات موثری پیش از این برای این اقشار در بوستان‌ها انجام شده است و در راستای توجه به جایگاه معلولان در شهر تهران با تدبیر مناسب شهردار هفته آینده پایانه ویژه معلولین افتتاح می‌شود که در این پایانه صد دستگاه خودرو برای معلولین شامل ۶۰ دستگاه ون تهیه شده است.

افزایش ساعت کار شرکت‌های مترو و اتوبوس رانی و تاکسی

سخنگوی شهرداری تهران با اشاره به افزایش ساعت کار شرکت‌های مترو و اتوبوس رانی و تاکسی در روزهای پایانی سال تاکید کرد: در خصوص برنامه‌های چهارشنبه اخر سال نیز علاوه بر اقدام برنامه هایفرهنگی در بوستان‌ها به منظور برگزاری مراسم آیینی منتظر هستیم تا چارچوب فعالیت‌ها در این روز از سوی وزارت کشور و استانداری اعلام شود البته تاکنون توافق کلی در این زمینه انجام نشده است اما با این حال مدیریت شهری مطابق با ذائقه شهروندان برنامه‌های متعددی را در محلات و بوستان‌ها برگزار می‌کند همچنین از نوجوانان درخواست می‌کنیم تا به خاطر دو ساعت تفریجات خطرآفرین به خود و خانواده‌شان خسارت وارد نکنند.

وی همچنین از برگزاری همایش ویژه برای آتش‌نشانان داوطلب با وجود ۱۷۰۰ آتش‌نشان داوطلب زن در قالب همایش ایمنی خبرداد.

به گفته سخنگوی شهرداری تهران تاکنون ۷۰۰ کیلومتر کانال جمع آوری آب‌های سطحی در شهر تهران ایجاد شده است و امیدواریم با تکمیل شبکه جمع آوری آب‌های سطحی مشکلات ناشی از بارندگی در شهر تهران را نداشته باشیم.

کاهش قیمت‌های رستوران گردان برج میلاد

ایازی درباره فعالیت رستوران گردان برج میلاد نیز گفت: خوشبختانه این رستوران مجدد مورد بهره برداری قرار گرفته است و قیمت آن نیز کاهش یافته است از این رو پیش بینی می‌کنیم با کاهش قیمت‌ها شهروندان از این رستوران استقبال کنند چراکه در ‌‌نهایت منوی باز این رستوران ۷۰ هزار تومان اعلام شده است.

وی درباره دو پروژه نینوا و تهران‌سرای قرآن نیز گفت: به دلیل عدم اعتبار از سوی شورای شهر این دو پروژه فعلا متوقف شده است اما به محض تخصیص اعتبار اجرایی می‌شود.

برنامه‌های شهرداری در ایام نوروز متناسب با ایام فاطمیه است

ایازی در ادامه با اشاره به ایام فاطمیه گفت: برنامه‌های شهرداری در ایام نوروز متناسب با ایام فاطمیه خواهد بود و شئونات این ایام در برنامه‌های فرهنگی لحاظ شده است همچنین برنامه‌های متعددی در سطح شهر به ویژه در پیاده رو میدان امام حسین از قبیل برگزاری مراسم تحویل سال نو خواهیم داشت.

سخنگوی شهرداری تهران درباره زمان افتتاح زیرگذر ولیعصر نیز به ایلنا پاسخ داد: این زیرگذر براساس زمان اعلام شده یعنی تا پایان سال جاری به بهره برداری می‌رسد و تنها شاید چند روز زمان افتتاح آن به تعویق بیفتد اما قطعا در بهار ۹۲ مورد بهره برداری قرار می‌گیرد.

ایازی همچنین در پاسخ به سوال دیگر خبرنگار ایلنا مبنی بر نصب تبلیغات بر روی تاکسی‌های شهر نیز گفت: رایزنی میان سازمان تاکسی رانی زیباسازی و بخش خصوصی برای اجرای تبلیغات بر روی تاکسی‌ها انجام شده است این طرح به دلیل برخی مشکلات فعلا متوقف است اما به محض حل این مشکلات نسبت به اجرای آن اقدامات لازم انجام می‌شود.

ایازی همچنین درباره انتشار خبری توسط یکی از رسانه‌های دولتی مبنی بر افتتاح جکوزی ویژه مدیران ارشد متروی تهران نیز و عکس العمل مدیریت شهری در شکایت از این رسانه نیز گفت: بهتر است شیرینی این نشست را با این مسائل به تلخی تبدیل نکنیم فارغ از نگاه سیاسی همه با هم دوست و همکاری هستیم و این برای ما از ارزش بیشتری برخوردار است.

مسئولیتی در قبال کودکان کار نداریم

وی درباره کودکان کار نیز گفت: براساس قانون شهرداری‌ها هیچ مسئولیتی در این زمینه ندارند و سازمان بهزیستی متولی این امر است.

ایازی در پایان درباره ساخت و ساز‌ها در منطقه اراضی عباس آباد توسط برخی از ارگان‌های دولتی گفت: براساس مصوبه شورای عالی معماری و شهرسازی مجموعه‌های دولتی باید کاربری فرهنگی در این منطقه داشته باشند امیدوارم که از این مصوبه تمکین کنند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر