کد خبر: 53414 A

امروز صورت گرفت؛

رانندگان شرکت واحد با ارائهٔ امضاهایی جدید در ادامهٔ طومار ۲ هزار امضایی خود به مسئولان وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی خواستار حضور مسئولان دولتی و اعضای شورای عالی کار برای شنیدن دغدغه‌ها و نگرانی‌های خود در رابطه با بحث حداقل مزد سال ۹۲ شدند.

ایلنا: صبح امروز حدود ۱۰۰ راننده شرکت واحد تهران در مقابل محل جلسه شورای عالی کار واقع در ساختمان وزارت کار واقع در خیابان آزادی تجمع کردند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، رانندگان شرکت واحد با ارائهٔ امضاهایی جدید در ادامهٔ طومار ۲ هزار امضایی خود به مسئولان وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی خواستار حضور مسئولان دولتی و اعضای شورای عالی کار برای شنیدن دغدغه‌ها و نگرانی‌های خود در رابطه با تعیین حداقل مزد سال ۹۲ شدند.

در همین رابطه یکی از معترضان به خبرنگار ایلنا گفت: ما امروز اینجا جمع شده‌ایم تا یکی از مسئولان دولتی یا اعضای شورای عالی کار در میان ما حضور پیدا کنند و دغدغه‌ها و نگرانی‌های ما را در رابطه با بحث تعیین حداقل مزد سال ۹۲ بشنوند.

وی ادامه داد: اگر کارفرمایان از پرداخت دستمزدی که فاصلهٔ معیشت کارگران با خط فقر را پر کنند عاجزند دولت باید با انجام حمایت‌هایی از کارگران پیش قدم شود.

در ادامهٔ این تجمع حراست وزارت کار تجمع کنندگان را برای شنیدن صحبت‌های مسئولان دولتی به نمازخانه ساختمان هدایت کردند که از ورود خبرنگار ایلنا جلوگیری شد.

گفتنی است امروز آخرین جلسه‌ی شورای عالی كار با حضور نمایندگان كارگری و كارفرمایی برای تعیین دستمزد سال ۹۲ در ساختمان وزارت كار تشكیل می شود.

 متن طومار ۲ هزار امضایی بدین شرح است:

رانندگان و کارگران شرکت واحد همانند هزاران هزار کارگر دیگر در شرایط وحشتناک گرانی و تورم و شرایط خطرناک کار همچون الودگی هوا مشغول خدمت رسانی صادقانه به مردم و جامعه هستند.

بنابراین خواستار دریافت دستمزدی عادلانه است، در خواست ما برای تعیین دستمزد سال ۱۳۹۲این است که علاوه بر تورم واقعی امسال تورم سال آینده در نظر گرفته شود تا طبق ماده ۴۱ قانون کار و با استفاده از روش‌های حمایتی دولتی حداقل دستمزد کارگران پاسخگوی هزینه‌های کمر شکن زندگی کارگران و بازنشستگان کارگری باشد.

 

دستمزد 92
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر