کد خبر: 50165 A

در ۱۱ ماهه سال جاری صورت گرفت؛

در ۱۱ماهه اول سال جاری، از مجموع ۱۲۲۷پروانه صادره تعداد ۸۷۶ واحد در محدوده مصوب بافت فرسوده است که بیش از ۷۱ درصد کل نوسازی را در بر می‌گیرد.

ایلنا:‌ به منظور تشویق مالکین به نوسازی بافت‌های فرسوده از ابتدای سال جاری تاکنون رقمی بالغ بر ۱۰۰ میلیارد ریال تخفیف در عوارض صدور پروانه املاک اعمال شده است.

به گزارش ایلنا، فرامرز عظیمی شهردار منطقه با اعلام این خبر گفت: منطقه ۱۰ تهران بیشترین سطح بافت‌های فرسوده پایتخت را دارد که به دلیل ویژگی‌های خاص آن در کانون توجه مدیریت منطقه قرار گرفته است.

وی یادآور شد: با توجه به گستردگی و حجم متراکم فضاهای فرسوده موجود، نمی‌توان در کوتاه مدت شاهد نوسازی بافت‌های فرسوده بود ولی می‌توان با تعیین اولویت‌ها و تدوین برنامه‌های عملیاتی و اجرایی و جلب مشارکت شهروندان به پیشرفت سریع‌تر آن کمک کرد و با برنامه ریزی درست این معضل را در راستای ارائه خدمات بهینه به شهروندان تبدیل به فرصت کرد.

شهردار منطقه با بیان اینکه اصلاح وضعیت بافت‌های فرسوده از نظر کالبدی موجب بهبود و ارتقای کیفیت زیست انسان و محیط و ایجاد ارزش افزوده اجتماعی و اقتصادی می‌شود افزود: اعمال تخفیف در عوارض صدور پروانه شامل زیربنا، مازاد تراکم و... از جمله تسهیلات ویژه نوسازی در بافت‌های فرسوده است.

وی مبنا و اساس نوسازی را در مشارکت مؤثر مردمی، و بخش‌های خصوصی دانست و تصریح کرد: مشارکت در سرمایه‌گذاری و اجرای بافت‌های فرسوده با هدایت، حمایت و نظارت مدیریت شهری از عوامل موثر احیای بافت‌های فرسوده است و از این رو با تلاش و اهتمام بیشتر در خصوص اطلاع رسانی و اعلام تسهیلات تشویقی به ساکنین بافت‌های فرسوده منطقه، نوسازی در محدوده‌های دارای بافت فرسوده روند مطلوبی داشته است.

عظیمی با تشریح اقدامات حوزه شهرسازی منطقه ۱۰خاطرنشان کرد: در ۱۱ماهه اول سال جاری، از مجموع ۱۲۲۷پروانه صادره تعداد ۸۷۶ واحد در محدوده مصوب بافت فرسوده است که بیش از ۷۱ درصد کل نوسازی را در بر می‌گیرد.

عظیمی تصریح کرد: ده دفتر خدمات نوسازی محلی برای ارائه مشاوره در شکل گیری و هدایت و حمایت از جریان نوسازی بافت‌های فرسوده ایجاد شده و خدمات مشاوره به مالکین واقع در محدوده‌های بافت فرسوده جهت اخذ پروانه نوسازی، افزایش یافته و همچنین حوزه معاونت شهرسازی و معماری منطقه، با اعمال اولویت و مساعدت‌های ویژه شرایط و مراحل صدور پروانه را در کوتاه‌ترین زمان به اجرا در می‌آورد.

شهرداری منطقه 10
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر