کد خبر: 50147 A

مدیركل پیش بینی سازمان هواشناسی به ایلنا خبر داد:

از فردا (یکشنبه) در بیشتر استان‌های گیلان، مازندران، لرستان، کهگیلویه و بویر احمد‏، اصفهان، یزد، کرمان، غرب فارس، شمال بوشهر، شمال هرمزگان، شمال خراسان جنوبی، جنوب خراسان رضوی به سبب بارش شدید باران و در ارتفاعات بارش برف آب گرفتکی معابر عمومی پیش بینی می‌شود.

ایلنا:‌ مدیرکل پیش بینی سازمان هوا‌شناسی گفت: از فردا (یکشنبه) در نیمه غربی و در روز دوشنبه در نیمه شرقی دمای هوا بین ۵ تا ۱۰ درجه کاهش می‌یابد.

عبدالرضا امیدوار شهری در گفت‌و‌گو با ایلنا، ‌با بیان این مطلب افزود: از بعد از ظهر امروز در استان‌های کردستان، کرمانشاه، ایلام، همدان، لرستان، کهگیلویه و بویراحمد، شمال خراسان و غرب چهارمحال بختیاری بارش باران همراه با وزش شدید باد پیش بینی می‌شود.

وی ادامه داد: ‌از فردا (یکشنبه) در بیشتر استان‌های گیلان، مازندران، لرستان، کهگیلویه و بویر احمد‏، اصفهان، یزد، کرمان، غرب فارس، شمال بوشهر، شمال هرمزگان، شمال خراسان جنوبی، جنوب خراسان رضوی به سبب بارش شدید باران و در ارتفاعات بارش برف آب گرفتکی معابر عمومی پیش بینی می‌شود.

امیدوار شهری با توجه به این شرایط در مناطق اعلام شده، اعلام کرد: در این دو روز از سمپاشی، محلول پاشی وآبیاری باغات و مزارع خودداری شود همچنین چرای دام در حاشیه رودخانه و مسیل‌ها جلوگیری شود و هیچ نهالی در این مدت جابجا شود.

به گفته مدیرکل پیش بینی سازمان هوا‌شناسی، در این مدت در ارتفاعات البرز منتهی به استان‌های اردبیل، گیلان، مازندارن، زنجان، البرز، قزوین، تهران، سمنان، گلستان و خراسان شمالی به سبب بارش برف اختلال در جاده‌ای دور از انتظار نیست.

امیدوار شهری همچنین خاطرنشان کرد: از اواخر روز یکشنبه تا ظهر دوشنبه در استان‌های خرسان شمالی، خراسان رضوی و جنوبی، سیستان و بلوچستان، یزد و کرمان بارش باران همراه با وزش باد و رعد و برق پیش بینی می‌شود و بر این اساس آب گرفتگی معابر عمومی و سیلابی شدن مسیل‌ها در این مناطق به ویژه در سیستان و بلوچستان دور از انتظار نیست.

وی تاکید کرد: ‌از فردا (یکشنبه) در نیمه غربی و در روز دوشنبه در نیمه شرقی دمای هوا بین ۵ تا ۱۰ درجه کاهش می‌یابد.

مدیرکل پیش بینی سازمان هوا‌شناسی همچنین تاکید کرد: ‌به دلیل کاهش دما در مناطق جنوبی و شرقی کشور پیشنهاد می‌شود که از هرس درختان و جابجایی نهال در این دو روز خودداری شود همچنین به دلیل فرا رسیدن نوبت دوم کود سرک پس از قطع بارش‌ها نسبت به کودپاشی و آبیاری اقدام شود.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر