کد خبر: 49679 A

شهردار تهران:

امروز چیزی که مهم است کار، کار و کار است، ‌این سخن حضرت آقاست. ایشان فرمودند همه دشمنی و شیطنت‌ها از امریکاست اما مبارزه با امریکا چیزی جز کار کردن نیست.

ایلنا: شهردار تهران گفت: مردم ما برای نان و زندگی راحت انقلاب نکردند؛ اما نظام اسلامی امروز قدرت در اختیارش است و ما مسوولان مکلف هستیم در عمل، نیاز مردم را تامین کنیم تا مردم با آرامش و آسایش بیشتر خدا را عبادت کنند و ما نیز تربیت جامعه اسلامی را انجام دهیم، این وظیفه ما و خواست شهداست.

به گزارش ایلنا، محمد باقر قالیباف شب گذشته در مراسم یادواره شهید مرتضی سلمان طرقی و شهدای نارمک که در مسجد جامع نارمک برگزار شد گفت: بدون شک وقتی در این مجلس دور هم جمع شده‌ایم، ارواح شهدا نیز ناظر بر ما بوده و اینجا حضور دارند و اولین خواسته آن‌ها از ما این است که امروز آرمان‌های امام (ره) و شهدا را تشخیص داده و اهداف آن‌ها را بفهمیم و بدانیم وظیفه یکایک ما در مقابل امام (ره)، شهدا و رهبری معظم انقلاب چیست و باید از شهدا کمک بگیریم تا بتوانیم در این مسیر تلاش کنیم.

وی با اشاره به حضور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن خاطرنشان ساخت: چند روز قبل این مردم متدین، نجیب، شریف، صبور، ولایت مدار و شهید پرور با حضور درراهپیمایی ۲۲ بهمن در ۳۴ امین سالگرد پیروزی انقلاب، عظمت انقلاب اسلامی و برکت ولایت فقیه را به جهانیان نشان دادند.

شهردار تهران توجه به عظمت و اهداف انقلاب اسلامی را مساله‌ای مهم خواند و گفت: باید بدانیم شهدای انقلاب و دفاع مقدس و حتی آخرین شهید، شهید شاطری که چند روز قبل در لبنان به شهادت رسید، چه مسیری را دنبال می‌کردند و چه می‌خواستند.

قالیباف اظهار کرد: در عظمت انقلاب ما همین بس که امام خمینی (ره) این مرد الهی که جز برای خدا کلامی نگفت و گامی برنداشت، زمانی حرف از انقلاب و اسلام و نظام اسلامی زد که همه دنیا بدون استثنا بر دو چیز تاکید می‌کردند. اول اینکه فضای حاکم آن دوران در کشور ما و در دنیا این بود که دین افیون جامعه است و کسی به دین توجه نمی‌کند و معنویت وجود ندارد. دومین مساله نیز سلطه دو قدرت بزرگ دنیا، امریکا و شوروی بر تمامی کشور‌ها بود و هیچ کس جرات هیچ حرکتی نداشت اما امام خمینی (ره) یک تنه ایستاد و شهدا و جوانان دست به دست هم دادند و انقلاب را در شرایطی که نور امیدی وجود نداشت به پیروزی رساندند و اسلام را مجددا احیا کردند.

وی با تاکید براینکه انقلاب ما نه سیاسی و نه نیمه سیاسی بود گفت: انقلاب ما الزاما یک انقلاب اسلامی و دینی بود و هدف و حقیقتی جز خدا و منطبق با سنت‌های الهی نداشت. ‌این از عظمت انقلاب است که آن زمانی که نظریه پردازان می‌گفتند دین و معنویت وجود ندارد و دشمن دین و قرآن بودند، همان‌ها امروز می‌گویند که قرن ۲۱، قرن امام خمینی (ره) است.

شهردار تهران باتاکید بر اینکه اولین وظیفه ما حفظ و پیشبرد انقلاب اسلامی است افزود: امام گفتند تداوم و حفظ این انقلاب از اهم واجبات شرعی است. شهدا هم برای حفظ و پیروزی و تداوم این انقلاب تلاش کردند و ما امروز باید توجه کنیم که چه آفتی ممکن است در جامعه به وجود آید که خدای ناکرده نتوانیم راه امام (ره) و شهدا را ادامه دهیم و دچار مشکل شویم.

قالیباف با بیان اینکه امام و رهبری، ‌ دو نکته مهم عدم ایجاد ضعف در باور‌ها و ضعف در عمل را در کلام خود برای ما تبیین می‌کنند، ‌به مفهوم این دو نکته پرداخت و گفت: ضعف فکر یعنی اینکه امروز ما عظمت انقلاب را با حساب و کتاب مادی بسنجیم. دشمنان ما مثل امریکا امروز ما را تحریم و تهدید می‌کنند و مشکلات ایجاد می‌کنند، دشمنان ما تا بن دندان مسلح هستند و هر روز حرفی می‌زنند، ممکن است امروز مشکلاتی داشته باشیم اما با دو دو تا چهار تای مادی به موضوعات آینده نگاه نکنیم.

وی افزود: اگر جمعیتمان قلیل شد احساس خطر نکنیم، آن زمان باید احساس خطر کرد که حرکتمان در مسیر سنت الهی و اسلام نباشد. این اساس کار ماست و باید بدانیم برای خدا، ‌ اسلام و انقلاب قیام کردیم و محکم این حرف را می‌زنیم که برای نان، قدرت، مسکن و معیشت انقلاب نکردیم و این را محکم می‌گوییم تا دشمنان بدانند که با این فشار‌ها نمی‌توانند ما را از باور‌هایمان دور کنند. این را شهدا به ما یاد دادند آن‌ها زمانی که آب و غذا نبود جنگیدند اما نگفتند که آیا پیروز می‌شویم یا شکست می‌خوریم.

شهردار تهران اظهار کرد: برای ادامه انقلابمان محکم این را می‌گوییم که تحت هیچ شرایطی از این باور‌ها دست برنمی‌داریم و اندیشه‌مان تغییر پیدا نمی‌کند و باورمان در مسیر انقلاب است.

قالیباف به نقش مسوولان در این خصوص نیز تاکید کرد و افزود: ‌این‌ها به من مسوول که فرصت خدمات را امام، شهدا و مردم در اختیارم گذاشتند برمی‌گردد، ما وظیفه دیگری در حوزه عمل داریم و مکلفیم در سایه نظام اسلامی به مطالبات به حق مردم را جواب دهیم که اگر جواب ندهیم به نظام و انقلاب آسیب می‌رسد.

وی تصریح کرد: ‌ مردم برای نان و زندگی راحت انقلاب نکردند، قبول ‎؛ اما نظام اسلامی امروز قدرت در اختیارش است و ما مسوولان مکلف هستیم که بتوانیم در عمل، نیاز مردم را تامین کنیم تا مردم با آرامش و آسایش بیشتر خدا را عبادت کنند و ما نیز تربیت جامعه اسلامی را انجام دهیم، این وظیفه ما و خواست شهداست.

شهردار تهران افزود: ‌ مردم برای عبور از این مشکلات و برخورد با دشمن که امروز به جبهه اقتصادی آمده و به مردم و نظام فشار می‌آورد که آن‌ها را نسبت به انقلاب بدبین کند، نشان دادند که تا آخر ایستاده‌اند اما ما مدیران باید در صحنه عمل با خرد، اخلاص، محبت و گذشت و تاسی به فرهنگ شهدا و دفاع مقدس که تنها فرهنگ نجات بخش جامعه است و ما را می‌تواند در این مسیر قرار دهد که انقلاب را تداوم بخشیم، باید کار را دنبال کنیم و اهل گذشت و محبت بوده و از اختلافات دوری کنیم و صبر و تحمل داشته باشیم.

قالیباف در ادامه با ذکرخاطراتی از دوران دفاع مقدس و ایثارگری رزمندگان و شهدا که چگونه خود را فدای آرمان‌ها و کشورشان کرده و با اشاره به سختی‌هایی که مادران شهدا و مادران مفقودالاثر در این سال‌ها متحمل شده‌اند گفت: این فرهنگ می‌تواند به ما عزت دهد و انقلاب اسلامی را پیش ببرد و باید باورمان شود که دین ما نسبت به شهدا چیست.

وی با تاکید بر اینکه دوران جنگ تمام شده اما دفاع تمام نشده و مجاهدت همچنان باقیست اظهار کرد: ‌ آن زمان در پشت خاکریز بودیم، امروز درخدمت بی‌منت به مردم هستیم، خدمت به هر میزان که توان داریم نه خدا بیشتر از توانمان از ما انتظار دارد و نه شهدا اما نباید کمتر از توانمان وقت بگذاریم و به زندگی روزمره بپردازیم.

قالیباف در ادامه گفت: ‌ مردممان برباور‌هایشان باید مقاومت کنند و من که توفیق خدمت در شهرداری را دارم و دیگر مسوولان در هر کجا، باید به مطالبات به حق مردم بپردازیم که این‌ها هر دو نیاز انقلاب است، نگویید که نیست.

شهردار تهران تصریح کرد: امروز چیزی که مهم است کار، کار و کار است، ‌این سخن حضرت آقاست. ایشان فرمودند همه دشمنی و شیطنت‌ها از امریکاست اما مبارزه با امریکا چیزی جز کار کردن نیست.

وی با بیان اینکه امروز باید تلاش کنیم و شهدا امروز از ما این را توقع دارند اظهار کرد: اگر امروز در کارمان کوتاهی کنیم، فردای قیامت که با شهدا روبرو می‌شویم پاسخی نداریم به آن‌ها بدهیم. در دنیا شرمنده مردم هستیم که با این زحمت سختی‌ها را تحمل می‌کنند و به آن‌ها درست خدمت نکردیم و در آخرت شرمنده شهدا.

قالیباف اظهار کرد: دست به دست هم دهیم و نیت‌ها را خالص کنیم و با برادری، گذشت و محبت کار کنیم و همیشه نصیحت امام (ره) در گوشمان باشد که گفتند اگر می‌خواهید به انقلاب، نظام و اسلام آسیب نرسد پشتیبان ولایت فقیه باشید. ما نیز همه زیر یک خیمه و با وحدت در کنار رهبری و در مسیر امام و شهدا پیش می‌رویم و به طور حتم مردم و خانواده شهدا هم جز این توقعی ندارند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر