کد خبر: 41029 A

با توجه به پتانسیل بالای منطقه در خصوص جمع آوری پسماندهای خشک، اداره بازیافت در نظر دارد آموزش و جمع آوری پسماندهای خشک را به میزان مطلوب برساند.

ایلنا:‌ معاون امور شهری و فضای سبز شهرداری منطقه ۸ از تفکیک روزانه ۵۰ تن زباله در شرق تهران خبر داد.

به گزارش ایلنا، حمید رضا فرخی با اعلام این مطلب گفت: کاهش تولید پسماند و تفکیک زباله از مبدأ به عنوان دو مقوله مهم زندگی شهری است که باید به منظور تحقق عملی آن اقدامات فرهنگی قابل توجهی انجام شود.

وی درباره آموزش چهره به چهره به شهروندان، افزود: با هدف فرهنگ‌سازی تفکیک از مبدأ زباله بین شهروندان، طی سال جاری دوره‌های آموزش چهره به چهره توسط کار‌شناسان اداره بازیافت در سطح محلات شرق تهران برگزار شد.

معاون امور شهری شهرداری منطقه ۸ تصریح کرد: با توجه به پتانسیل بالای منطقه در خصوص جمع آوری پسماندهای خشک، اداره بازیافت در نظر دارد آموزش و جمع آوری پسماندهای خشک را به میزان مطلوب برساند.

فرخی با اشاره به برگزاری برنامه آموزش چهره به چهره ازیافت در سطح منطقه گفت: آموزشگران اداره بازیافت با مراجعه به درب منازل شهروندان، ضمن آموزش تفکیک زباله‌های خانگی نسبت به توزیع کیسه‌های آبی و بروشورهای اطلاع رسانی اقدام می‌کنند.

وی با اشاره به برنامه‌های جامع اداره بازیافت گفت: تقدیر از شهروندان مشارکت جو در ارتباط با غرفه‌های بازیافت از دیگر برنامه‌های اداره بازیافت شهرداری منطقه ۸ است.

فرخی اظهار داشت: با هدف توسعه و ترویج فرهنگ بازیافت، هر ماه ۱۲ شهروند مشارکت جو که بیشترین همکاری را با غرفه‌های بازیافت سطح منطقه دارند، انتخاب و از آنان تجلیل می‌شود.

شهرداری منطقه 8
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر