کد خبر: 40979 A

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران خبر داد:

یک لیتر بنزین امروز در کشورهای اطراف بیش از ۱ یورو قیمت دارد و در داخل کشور هم قیمت تمام شده در همین حدود است. اگر یارانه‌هایی که برای بنزین داده می‌شود سرازیر به سمت حمل و نقل عمومی شود، می‌توانیم ترافیک و مشکلات شهر تهران و سایر شهر‌ها را بهبود ببخشیم.

ایلنا: معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با بیان اینکه توسعه حمل و نقل عمومی همچنان از اصلیترین اهداف و سیاست‌های مدیریت شهری در پایتخت است گفت: در لایحه بودجه پیشنهادی سال ۹۲ شهرداری تهران، برای ماموریت حمل و نقل ۵ هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان پیش بینی شده و در واقع بیش از ۵۰ درصد اعتبارات شهرداری برای تحقق این مهم در نظر گرفته شده است.

به گزارش ایلنا، سید جعفر تشکری هاشمی با بیان این مطلب اظهار کرد: در لایحه بودجه پیشنهادی سال ۹۲ شهرداری تهران برای ماموریت حمل و نقل ۵ هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان پیش بینی شده که این بودجه شامل تمام فعالیت‌هایی است که درون معاونت حمل و نقل و ترافیک و سایر بخش‌های شهرداری تهران در خصوص حمل و نقل و ترافیک صورت می‌گیرد که از آن جمله می‌توان به تکمیل شبکه معابر شهری، توسعه حمل و نقل عمومی و... اشاره کرد.

وی ادامه داد: در واقع بیش از ۵۰ درصد اعتبارات شهرداری تهران برای ماموریت حمل و نقل پیش بینی شده که در بخش عمرانی، تجهیزاتی، نگهداشت و توسعه هزینه خواهد شد.

معاون شهردار تهران خاطر نشان کرد: نگاه و هدف ما در سال ۹۲ تکمیل زیر ساخت‌های شهری و همین طور تکمیل شبکه حمل و نقل عمومی پایتخت است و بیشترین سهم بودجه برای مترو پیش بینی شده است.

معاون شهردار تهران خاطر نشان کرد: در جلسه گذشته شورای شهر، مطرح شد که برای توسعه مترو ۹۴۰ میلیارد تومان توسط شهرداری و همین میزان توسط دولت پرداخت شود که در صورت تحقق این مهم بیشترین سرمایه گذاری برای توسعه مترو صورت می‌گیرد.

وی با اشاره به اینکه به زمان ارایه لایحه بودجه دولت به مجلس نزدیک می‌شویم گفت: چنانچه سهم دولت برای توسعه مترو در لایحه بودجه سال ۹۲ کل کشور به تصویب برسد می‌توانی شاهد گشایشی در کار مترو باشیم.

تشکری هاشمی گفت: یک لیتر بنزین امروز در کشورهای اطراف بیش از ۱ یورو قیمت دارد و در داخل کشور هم قیمت تمام شده در همین حدود است. اگر یارانه‌هایی که برای بنزین داده می‌شود سرازیر به سمت حمل و نقل عمومی شود، می‌توانیم ترافیک و مشکلات شهر تهران و سایر شهر‌ها را بهبود ببخشیم.

وی تاکید کرد: پس از توسعه مترو، خرید واگن‌ها و تجهیزات مترو، توسعه شبکه اتوبوسرانی و خرید اتوبوس‌های جدید از مهم‌ترین اقدامات و اولویت‌های کاری سال آتی حوزه حمل و نقل و ترافیک است که امید است بتوانیم نیازهای تهران را در این زمینه‌ها تامین کنیم.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر