کد خبر: 40891 A

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس:

مسئولان با تعطیلی پایتخت و تحمیل نزدیک به هزار میلیارد تومان خسارت مالی ناشی از آن به اقتصاد کشور موافقت می‌کنند در حالی که با پرداخت همین مبلغ در جهت گسترش حمل و نقل عمومی مخالفت می‌‌کنند.

ایلنا: سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در خصوص ۵ ساله شدن زمان مراجعه خودرو‌ها به مراکز معاینه فنی گفت: فاصله زمانی ۵ سال برای معاینه فنی زیاد است و باید کوتاه‌تر شده و به دو سال کاهش پیدا کند.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران، مهرداد بائوج لاهوتی افزود: طرح کاهش زمان معانیه فنی از ۵ سال به دو سال تا دو هفته آینده در صحن علنی مجلس مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

وی در ارتباط با تشدید آلودگی هوای تهران اظهار کرد: حفظ سلامت یک انسان نیز به تنهایی از اهمیت به سزایی برخوردار است و در برابر آن مسئولیم در حالی که بر اساس آمار رسمی سالیانه نزدیک به ۵ هزار نفر بر اثر آلودگی هوا در شهر تهران جان خود را از دست می‌دهند.

لاهوتی با اشاره به اینکه علاوه بر این، امراض ناشی از آلاینده‌های هوا مشکل بزرگ دیگری است که آلودگی هوا به مردم تهران تحمیل کرده، تصریح کرد: مسئولان با تعطیلی پایتخت و تحمیل نزدیک به هزار میلیارد تومان خسارت مالی ناشی از آن به اقتصاد کشور موافقت می‌کنند در حالی که با پرداخت همین مبلغ در جهت گسترش حمل و نقل عمومی مخالفت می‌‌کنند.

وی با بیان اینکه مجلس قبل از تشدید آلودگی هوا این موضوع را پیش‌بینی کرده و نسبت به آن هشدار داده بود، اضافه کرد: متاسفانه نیازهای جامعه با مسائل سیاسی ادغام شده و اعتبارات موضوع برای گسنرش حمل و نقل عمومی و کاهش آلودگی هوا پرداخت نمی‌شود.

لاهوتی به عنوان نمونه به عدم پرداخت دو میلیارد دلار کمک به مترو با وجود تصویب مجلس، تایید شورای نگهبان و موافقت مجلس اشاره کرد و گفت: این در حالی است که در صندوق ذخیره ارزی بودجه لازم موجود بود و هیچ ‌گونه مشکلی برای پرداخت آن وجود نداشت.

این عضو فراکسیون مدیریت شهری مجلس شورای اسلامی در پایان با تاکید بر اینکه آلودگی هوا به عنوان حادثه‌ای بسیار وحشتناک، واقعیت تلخی است که همه آن را می‌دانند ولی نمی‌خواهند آن را منعکس کنند، خاطرنشان کرد: کاهش آلودگی هوا نیازمند عزم و ار‌اده ملی است که متاسفانه در حال حاضر وجود ندارد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر