کد خبر: 33600 A

شهردار منطقه ۹ خبر داد؛

هدف از برگزاری جشنواره شمسه قرآنی، مشارکت بیشتر شهروندان در اجرای برنامه‌های مذهبی و قرآنی بوده و به نوعی سرمایه‌های اجتماعی محلات شناسایی خواهند شد.

ایلنا: شهردار منطقه ۹ تهران از برگزاری مسابقات دومین جشنواره شمسه قرآنی در محلات سطح منطقه خبر داد و گفت: این مسابقات در رشته‌های ترتیل، حفظ و تحقیق در دو بخش خواهران و برادران برگزار شد.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه ۹، حسین سلطانی با اعلام این خبر اظهار داشت: دومین دوره جشنواره شمسه در ۱۲ رشته برگزار می‌شود که یکی از رشته‌های آن شمسه قرآنی است و براساس برنامه ریزی صورت گرفته در سه بخش برگزار شد.

وی تصریح کرد: هدف از برگزاری جشنواره شمسه قرآنی، مشارکت بیشتر شهروندان در اجرای برنامه‌های مذهبی و قرآنی بوده و به نوعی سرمایه‌های اجتماعی محلات شناسایی خواهند شد.

سلطانی افزود: علاوه بر این برگزاری چنین مسابقاتی در راستای ارتقا فرهنگ قرآنی و شناسایی استعدادهای قرآنی و نخبگان محلی موثر بوده و زمینه ساز توسعه فرهنگی محلات براساس آموزه‌های قرآنی است.

شهردار منطقه ۹ خاطر نشان کرد: مسابقات قرآنی بهترین شیوه برای ارتقا فرهنگ قرآنی و توسعه آن در بین تمامی آحاد جامعه به ویژه نوجوانان و جوانان است و شهرداری تهران با برگزاری مسابقات شمسه قرآنی گامی بلند در ایجاد بسترهای توسعه فرهنگ قرآنی در سطح کلان شهر تهران برمی دارد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر