کد خبر: 33436 A

طی هشت ماه گذشته سه هزار و ۵۶ عابر در حوادث رانندگی جان باختند که یکهزار و ۲۱۴ نفر از آنان افراد بالای ۶۰ سال هستند.

ایلنا: از مجموع ۱۴ هزار و ۱۲۶ نفری که در حوادث رانندگی هشت ماهه امسال جان خود را از دست داده‌اند، ۶ / ۱۶ درصد سالمند و بالای ۶۰ سال بوده‌اند. این میزان درصد ۶ / ۱۶ گویای آن است که دو هزار و ۳۴۳ نفر از مجموع تلفات حوادث رانندگی را افراد بالای ۶۰ سال تشکیل داده‌اند.

به گزارش ایلنا، بر اساس آمارهای سازمان پزشکی قانونی کشور، بر پایه سرشماری نفوس و مسکن سال ۱۳۹۰، تنها سن۲ / ۸ درصد از جمیت کشور بالا‌تر از ۶۰ سال است که ۶ میلیون و ۱۵۹ هزار نفر سالمند را شامل می‌شود.

آمار‌ها نشان می‌دهد بیشتر کسانی که در حوادث رانندگی جان خود را از دست می‌دهند عابر پیاده سالمند بوده‌اند به طوری که طی هشت ماهه امسال، ۷ / ۳۹ درصد از فوتی‌های حوادث رانندگی برای عابران پیاده‌ای اتفاق افتاده است که بالای ۶۰ سال سن داشته‌اند.

طی هشت ماه گذشته سه هزار و ۵۶ عابر در حوادث رانندگی جان باختند که یکهزار و ۲۱۴ نفر از آنان افراد بالای ۶۰ سال هستند.

بر اساس ارزیابی‌های جمعیت‌شناختی در صورتی که اگر سن امید به زندگی در ایران، ۷۵ سال و میزان رشد جمعیت ۵ / ۱ درصد در نظر گرفته شود، جمعیت کشور در سال پایان چشم انداز ۲۰ ساله کشور (سال ۱۴۰۴ شمسی) به ۱۰۷ میلیون نفر می‌رسد که از این تعداد ۷ / ۱۴ درصد از جمعیت یعنی بیش از ۵ / ۱۵ میلیون نفر را سالمندان تشکیل می‌دهد لذا جمعیت سالمند در ایران در عرض ۲۰ سال (۱۴۰۵-۱۳۸۵) نزدیک به ۳ برابر می‌شود.

تصادف سازمان پزشکی قانونی سالمندان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر