کد خبر: 33270 A

مدیرعامل سازمان بهسازی و نوسازی شهر کرمانشاه:

مدیرعامل سازمان بهسازی و نوسازی شهر کرمانشاه از بهره‌برداری از پارکینگ طبقاتی بیستون در ایام دهه فجر امسال خبرداد.

ایلنا ـ کرمانشاه: مدیرعامل سازمان بهسازی و نوسازی شهر کرمانشاه با بیان که این پارکینگ هم اکنون بیش از ۹۷ درصد پیشرفت فیزیکی دارد، گفت: این طرح در زمینی به مساحت ۲ هزار و ۳۰۰ متر و زیربنای ۱۴ هزار مترمربع با دوطبقه تجاری، ۳ طبقه پارکینگ مسقف و یک طبق پارکینگ روباز اجزا شده است.

به گزارش ایلنا از کرمانشاه، بهرام اسماعیلی با اشاره به ظرفیت پارک ۳۲۰ خودرو در این پارکینگ، ادامه داد: گنجایش خودرو برای هرطبقه ۸۰ دستگاه در نظر گرفته شده و هر طبقه به صورت رمپ با شیب ۷ درصد به طبقات دیگر مرتبط می‌شود.

وی با تأکید بر اینکه پارکینگ طبقاتی بیستون با رعایت کامل اصول و استاندارد‌ها و در ‌‌نهایت استحکام ساخته شده است، هزینه تمام شده طرح را به نرخ روز ۱۰ میلیارد تومان ذکر کرد و گفت: این طرح که کار ساخت آن از سال ۸۶ شروع شد، بصورت مشارکتی با مشارکت بخش خصوصی و با نسبت ۳۰ درصد سهم سازمان نوسازی و ۷۰ درصد سهم سرمایه گذار به اجرا در آمد به گونه‌ای‌ که زمین و پروانه ساخت سهم آورده سازمان بهسازی و نوسازی بافت فرسوده شهرکرمانشاه و هزینه تهیه نقشه و ساخت و ساز آورده سرمایه‌گذار بوده است.

اسماعیلی تصریح کرد: افتتاح پارکینگ طبقاتی بیستون موجب کاهش مشکل کمبود فضای پارک برای خودرو‌ها در خیابان مدرس و رفع سد معابر می‌شود و تا حدودی روانی ترافیک این محدوده را در پی خواهد شد.

به گفته وی این پروژه اولین طرح پایلوت پارکینگ طبقاتی است که با بهره برداری از آن، می‌تواند الگویی برای ساخت پارکینگ در شهر باشد.

این مقام مسئول درباره مشوق‌های ساخت و ساز بخش خصوصی در بافت فرسوده، گفت: ساخت و ساز در این بخش ۱۰۰ درصد از مالیات معاف است و در مورد مشوق‌های ساخت پارکینگ طبقاتی در بافت فرسوده، نیز تخفیفات بسیار استثنایی از جمله امتیاز رایگان احداث یک یا دو طبقه تجاری در پارکینگ به سرمایه‌گذار‌ها داده خواهد شد.

مدیرعامل سازمان بهسازی و نوسازی کرمانشاه افزود: این پارکینگ بزرگ‌ترین پارکینگ طبقاتی در غرب کشور است.

وی همچنین از ساخت همزمان پارکینگ چهار طبقه پارسیان در محدوده پشت پاساژ طلوع خبر داد.

اسماعیلی خاطرنشان کرد: پارکینگ محدوده سبزه میدان نیز در دست اقدام است و اقدامات اجرایی پارکینگ فیروزه نیز با ظرفیت هزار خودرو آغاز شده است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر